Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk 2077 má na kontě 13 milionů prodaných kusů

Cyberpunk 2077 má na kontě 13 milionů prodaných kusů

CD Projekt aktualizoval čísla, která reflektují i vrácené kopie. Zprávou chce uklidnit investory

Zdroj: CD Projekt RED
23. 12. 2020
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Vývojáři z CD Projektu aktualizovali po necelých dvou týdnech od vydání Cyberpunku 2077 prodejní čísla a k předchozí informaci o přibližně 8 milionech předobjednávek přidali dalších 5 milionů nově prodaných kopií. Souhrnné číslo, které nyní zahrnuje více než 13 milionů emitovaných kusů, bylo navíc poníženo o všechny dosud vrácené digitální i fyzické kopie, jejich konkrétní množství už ale CD Projekt nezmiňuje. Současně je také nutné upozornit, že informace o prodejích nebyla v prvním plánu určena ke komunikování v médiích, ale mířila k investorům, pro které má zpráva sloužit jako uklidnění, že se i přes značnou kontroverzi kolem hry stále jedná o úspěšný produkt.

Jako první o počtu prodaných kusů informoval analytik Daniel Ahmad, který sdílel plné znění krátkého mema pro investory. CD Projekt se ve zprávě opírá o data digitálních distribučních platforem a informacích od kamenných prodejců k datu 20. prosince. „Toto číslo zastupuje odhadované množství prodaných kusů na všech hardwarových platformách a reflektuje i množství vrácených kusů od našich obchodních klientů a digitálních distribucí,“ uvádí rada CD Projektu. Jak ale upozorňuje Ahmad, to nejdůležitější se skrývá v poslední větě a v souvislosti s dalšími okolnostmi jde s největší pravděpodobností o reakci na strmý propad ceny akcií. „Výkonná rada se rozhodla zveřejnit tuto informaci kvůli potenciálnímu dopadu některých investičních rozhodnutí,“ říká CD Projekt a vysvětluje důvod zveřejnění čísel. Dalo by se totiž očekávat, že ve světle aktuálního dění by nechtěl CD Projekt dráždit fanoušky snahou oslnit úspěchem Cyberpunku 2077 a objektivně vzato šlo nepochybně o další těžký krok, který muselo vedení v posledních dnech učinit.

Poznámka v závěru včerejšího dopisu nicméně může vedle poklesu tržní hodnoty společnosti reagovat také na snahy investora a advokáta Mikołaje Orzechowského, který minulý týden oznámil, že se bude zabývat možnou žalobou CD Projektu kvůli podezření ze spáchání trestného činu zkreslování údajů za účelem získání finančních výhod. Orzechowski navíc vybízel další investory, kteří se cítí být jednáním CD Projektu poškozeni, aby ho kontaktovali v zájmu sepsání hromadné žaloby, což by byla pro vývojáře další nepříjemná kauza, odvádějící pozornost od upřímných snah odstranit stávající chyby a umožnit plnohodnotné hraní zejména na konzolích.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru