Crytek údajně pracoval na battle royale verzi Crysis

Crytek údajně pracoval na battle royale verzi Crysis

Uniklé dokumenty zmiňují také Crysis VR, pokračování Robinsona a další Ryse: Son of Rome

Zdroj: Crytek
2. 11. 2020

Přibližně v polovině října se začaly objevovat zprávy, že se měla ransomware skupina Egregor nabourat do soukromých dat společností Ubisoft a Crytek. V případě francouzského vydavatele měly být v ohrožení data Watch Dogs: Legion, dokonce se spekulovalo o úniku zdrojového kódu v té době ještě nevydané hry, celá kauza ovšem po několika dnech utichla. Naproti tomu o Cryteku se v této souvislosti mluvilo před třemi týdny jen velmi obecně, což ale nevylučovalo, že žádná data neunikla. Naopak, v průběhu víkendu se začaly množit spekulace, že v ukradených dokumentech leží informace o mnoha neoznámených titulech, mezi nimiž má být Crysis VR, battle royale hra rovněž z univerza Crysis, pokračování Robinson: The Journey, mobilní Hunt: Showdown a už poněkolikáté se objevují zmínky o dalším díle Ryse: Son of Rome. Informace ale není možné v tuto chvíli ověřit a je nutné přistupovat k nim s určitým nadhledem, i co se možného zrušení výše uvedených projektů týče.

Zdroj: PPG

Asi největší rozruch vyvolaly zmínky o battle royale hře, označované v domnělých dokumentech jako Crysis Next. K dispozici je obrázek, logo a také krátký popis, který slibuje free to play bitvu 100 hráčů a vysoké tempo v duchu série Crysis. „Vizuální úpravy, adaptivní schopnosti nano obleku a graficky pompézní zpracování soubojů ve vzrušujícím světě dělá [ze hry] ultimativní zážitek pro živé streamování,“ píše se doslova v popisku. Crysis má prý všechny předpoklady k tomu, aby se z něj mohla stát skvělá battle royale hra, ať už se to týká herního stylu, zasazení nebo produkčních hodnot. Zda se jedná o věrohodnou informaci, není zcela snadné rozklíčovat, můžeme se však odkázat alespoň na to, že Crytek v září obnovil ochranné známky Crysis Wars a už loni lákali vývojáři skrze partnerství se SpatialOS na novinku, která bude vyžadovat silnou online infrastrukturu. Pokud tedy jdou všechny informace ruku v ruce, je možné, že se autoři Crysis nad battle royale skutečně zamýšleli, bez přímého potvrzení ale nemůžeme momentálně určit, jestli je projekt Crysis Next stále ve vývoji.

Není jasné, jestli informace z uniklých dokumentů zmiňují právě nikdy nedokončenou verzi druhého dílu Ryse, nebo novou, na níž se Crytek v průběhu let přeci jen s Microsoftem dohodnul.

Další velkou hrou z údajného seznamu rozpracovaných her je pokračování Ryse. Ani na tomto místě nelze zcela vyloučit, že by se o další díl vývojáři z Cryteku snažili, musíme však připomenout, že se toto téma vrací opakovaně. Už v roce 2014 totiž Kotaku informovalo o problémech s vyplácením platů zaměstnancům Cryteku a neshodách s Microsoftem, kvůli čemuž prý měl být vývoj Ryse 2 zrušen. Není proto jasné, jestli informace z uniklých dokumentů zmiňují právě tuto, nikdy nedokončenou verzi druhého dílu, nebo novou, na níž se Crytek v průběhu let přeci jen s Microsoftem dohodnul. Podobné nejasnosti pak pochopitelně panují i u zbylých titulů, i když u nich by se daly tu a tam najít zajímavé střípky, případně spojnice s novými informacemi.

Například Crysis VR zmínil před dvěma měsíci údajný zaměstnanec Cryteku, vystupující pod přezdívkou Noki: „Dělali jsme na prototypu Crysis VR, přibližně v době, kdy jsme obdrželi první headsety Oculus. Všem nám z toho bylo hrozně zle.“ Následně ale potvrdil, že na vlastním serveru hráli ve VR první díl a všechno prý fungovalo skvěle, nezbývá proto než čekat, jestli se dostupné spekulace přetaví v nějaké konkrétní oznámení, nebo jsme jen svědky věčného iterování nad nápady, které se v drtivé většině případů světla světa nedočkají.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru