Crysis Remastered, Crytek, Crytek odložil dnešní premiéru Crysis Remastered

Crytek odložil dnešní premiéru Crysis Remastered

Autoři se zřejmě zalekli kritiky, která se snesla na uniklé screenshoty a trailer. Plánují změny

Zdroj: Crytek
1. 7. 2020
Název: Crysis Remastered Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Společnost Crytek se odhodlala k velmi neobvyklému kroku. V reakci na kritiku uniklých materiálů ze hry Crysis Remastered se firma rozhodla na poslední odložit dnešní premiéru naplánovanou na 18 hodin středoevropského času. Crytek oslovil fanoušky prostřednictvím vzkazu na sociálních sítích. Stále platí, že vylepšená verze Crysis dorazí na trh ještě letos, ale vývojáři říkají, že si hráči zaslouží tu nejkvalitnější možnou hru. A tu chce také Crytek fanouškům přinést.

Aby tým splnil očekávání hráčů, rozhodl se titul odložit na všech platformách a stejně tak slibovaný premiérový trailer. Předobjednávky na Switch už odstartovaly, a proto zůstanou funkční, na ostatních platformách se ale spustí později. Autoři chtějí víc času na vyladění hry a netají se přitom tím, že reagují na včerejší únik, jehož prostřednictvím se dostaly ven první screenshoty i slíbený trailer z PC verze. Dnes se k ním navíc přidaly obrázky ze Switche a upoutávka na tuto platformu.

Čas navíc prý umožní vývojářům vydat Crysis Remastered na PC i na konzolích v nejlepší kvalitě, kterou fanoušci od této série očekávají.

“Chceme, abyste věděli, že jsme viděli všechny reakce – dobré i ty špatné – a že vám nasloucháme,” vzkázal tým Crysis s tím, že stále pracuje na řadě věcí. Čas navíc prý umožní vývojářům vydat Crysis Remastered na PC i na konzolích v nejlepší kvalitě, kterou fanoušci od této série očekávají. Autoři doufají, že důvody odkladu hráči pochopí a že jim zůstanou věrní, zatímco budou pracovat na dalších vylepšeních.

Remaster Crysis nám chtějí v každém případě doručit co možná nejdřív. Nutno zdůraznit, že na remasteru pracuje hlavně tým Saber Interactive a Crytek mu spíš asistuje. Podle původních úniků měla hra vyjít už 23. července. Otázkou samozřejmě zůstává, jak moc se může prezentovaná verze proměnit.

Jak už jsme psali dříve, je fér zdůraznit, že Crytek nikdy nesliboval kompletní remake, ale od počátku mluvil remasteru. Ten ze své podstaty obvykle nepřináší tolik novinek. Na druhé straně je ale pochopitelné, že fanoušci série zejména u této značky, která svého času platila za jakýsi technologický benchmark, doufali ve víc. Stačí se podívat na závěr tech dema z loňského srpna demonstrující CryEngine 5.6. To ukázalo scénu z Crysis v mnohem ambicióznějším podání, i když Crytek nikdy neřekl, že takto bude vypadat vylepšená verze, a tehdy před jejím oficiálním oznámením šlo jen o jedno z mnoha vodítek, že se Crysis v nějaké podobě vrátí.

Hra míří PC, PS4, Xbox One i Switch.

Porovnání původní verze a remasteru

Obrázky ze Switche

 

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru