Marvel’s Avengers, Square Enix, Crystal Dynamics bojují s úpadkem zájmu o Avengers

Crystal Dynamics bojují s úpadkem zájmu o Avengers

Na Steamu je aktivních jen necelých 2000 hráčů. Nový obsah přijde, ale nevíme kdy

Zdroj: Square Enix
9. 10. 2020
Název: Marvel’s Avengers Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 9. 2020

Z pohledu vývojářů i hráčů je synonymem live service konceptu neutuchající přísun obsahu. Pravidla téhle hry jsou stanovená jednoznačně – vy nám prominete, že platíte nemalé peníze za titul, ve kterém možná není tak úplně všechno, co byste očekávali a my vám na oplátku zaručíme, že na ploše nadcházejících měsíců a let budeme neustále zlepšovat a obohacovat celkový zážitek. Pokud ale tenhle křehký vztah něco naruší, zpravidla to pro hru znamená vážné komplikace, což může dosvědčit například Anthem, Fallout 76 a daleko od toho zřejmě nemají ani Avengers od Crystal Dynamics. Už v době betaverzí vyplouvala na povrch nepříjemná kritika zpracování, a i když příběhová část ve finále naše hodnocení zachránila, nového obsahu se titulu nedostává a hráči pozvolna odchází.

Pohled na neoficiální, ale jinak velmi přesné statistiky ze Steamu naznačuje, že se o Avengers momentálně zajímá necelých 2000 hráčů, a ačkoliv neznáme čísla z konzolových verzí, vyslovené zázraky nečekáme. Ostatně, sami vývojáři mezi řádky připouští, že má hra momentálně vážný problém a v odpovědi na dotazy redaktorů Kotaku předkládají svůj plán. Jistě, neoznačují ho za plán záchranný, dle ohlasů na Redditu je ale třeba bít na poplach a udělat po vydání něco, co by mohlo hráče opět nalákat zpět. Tak o tom mluví i šéf studia Scot Amos ve svém dlouhém prohlášení, na jehož konci je příslib uvedení Kate Bishop i Clinta Bartona coby ženské a mužské verze Hawkeye. Stále ale bez konkrétního termínu.

„Každý den bojujeme za to, abychom pro naší komunitu měli tu nejlepší hru. Posloucháme vás. Opravujeme hru. Vylepšujeme ji a přidáváme [nový obsah] tak rychle, jak s ohledem na bezpečí můžeme, abychom dostáli všem ambicím, které Avengers mají,“ říká Amos. Pro nadcházející týdny pak slibuje spoustu nového obsahu, jako je například nová War Zone mise Tachyon Rifts, novou základnu, která by měla v budoucnu sloužit jako ústřední hub pro příběhové mise a již zmiňované hrdiny. Jejich příchod by měl být obalen novou částí příběhu, který naváže na konec hlavní dějové linky a podle Amose odhalí nová tajemství a nepřátele, proti kterým budou Avengeři stát. S tím vším pak pochopitelně v Crystal Dynamics pracují na opravě chyb a neustále se snaží vybalancovat jednotlivé aspekty, aby byla hra spravedlivá a současně zábavná.

„Věříme, že až dokážeme, nakolik jsme odhodlaní a soustředění na vylepšování zážitku, PC hráči (stejně jako lidé s Xboxem a PlayStationem) se vrátí. Víc informací a detailů o novém obsahu pro vás budeme mít v blogu, naplánovaném na příštím týden,“ uzavírá Amos. Nemůžeme se však zbavit pocitu, že zejména Amosovo rozloučení zní jako volání o pomoc, a pokud se nezmění struktura misí v end-game části, Avengers zřejmě nic nezachrání. Rádi bychom se mýlili i proto, že jednotliví hrdinové fungují i vypadají skvěle, jen toho jednoduše nemají moc na práci…

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru