Crysis Remastered, Crytek, Crysis Remastered na Switch vyjde nakonec dřív

Crysis Remastered na Switch vyjde nakonec dřív

Crytek původně odložil všechny verze, aby je po kritice vylepšil. Pro Switch to ale neplatí

Zdroj: Crytek
11. 7. 2020
Název: Crysis Remastered Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Situace okolo vylepšené verze Crysis začíná být čím dál zajímavější. Nebo možná spíš podivnější. Crytek minulý týden na poslední chvíli zrušil premiéru traileru Crysis Remastered a odložil i vydání samotné hry. Autoři přiznali, že důvodem byla kritika, která se snesla na materiály, které předtím unikly neoficiální cestou. Crytek slíbil hru vylepšit, aby dostál vysokým očekáváním fanoušků s tím, že bude na projekt, který vzniká ve spolupráci se studiem Saber Interactive, potřebovat více času. Namísto 23. července tak měl remaster vyjít někdy později v letošním roce.

Teď ale autoři zaskočili hráče informací, že verze pro Switch nakonec vyjde v původně plánovaném termínu 23. července. Crytek to prezentuje jako dobrou zprávu, ale na místě je otázka, co k tomu vývojáře vedlo. Původně říkali, že čas navíc umožní vydat Crysis Remastered na PC i na všech konzolích v nejlepší kvalitě, kterou si fanoušci zaslouží. Znamená to snad, že jsou s verzí pro Switch spokojení a lepší už být nemůže, anebo jsou tady další pokusy o vylepšení zbytečné?

Zajímavé bylo, že už v době odkladu Crytek posunul také předobjednávky na Crysis Remastered na všech platformách s výjimkou Switche, kde už v té době bylo možné hru předobjednat. Nebylo tedy v důsledku toho už možné snad datum odsunout? Na oficiálním webu verze pro Switch slibuje destrukci prostředí, dynamické osvětlení nebo třeba zaměřování pomocí gyroskopu.

Otázkou zůstává, zda jen vydavatel nezneužívá skutečnosti, že očekávání od verze pro Switch a nároky na ni jsou nižší než v případě výkonnějších systémů. Byla by škoda, aby výsledkem byl polovičatý port, protože v posledních měsících už dorazilo na Switch dost her z velkých konzolí a PC, které nefungovaly na hybridní konzoli od Nintenda zrovna optimálně. Jen namátkou můžeme z poslední doby jmenovat The Outer Worlds nebo XCOM 2.

Crysis Remastered na Switch stojí 30 dolarů, respektive v našem případě 749 korun.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru