Crusader Kings III, Paradox Interactive, Crusader Kings III se připravuje na další rok podpory

Crusader Kings III se připravuje na další rok podpory

V roce 2024 dorazí dvě velká rozšíření. Stanete se vládci Byzantské říše a vydáte se na cesty

Zdroj: Paradox Interactive
7. 2. 2024
Název: Crusader Kings III Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Vývojáři z Paradoxu v průběhu včerejšího večera informovali o dalším roku podpory pro hru Crusader Kings III. Game director Alexander Oltner nejprve odhalil, na co se mohu hráči těšit ve smyslu rozšíření a nových funkcí, aby se následně pustil do bližšího představení některých zajímavých detailů. V první řadě je nutné připomenout, že vývojáři nový obsah balí do kapitol, jejichž koupí získáte postupně přístup k veškerému placenému i bezplatnému obsahu, placené části balíčku nicméně budou později dostupné i jednotlivě.

Vše odstartovalo už včera uvolněním kosmetického balíčku Couture of the Captes, který je veden jako bezplatný, ale nedostanete se k němu jinak nežli koupí celé třetí kapitoly. Ta i s aktuální slevou vyjde na 43,97 eur v případě PC verze, případně 1259 Kč na Xboxu. Kosmetický balíček nabídne nové oblečení inspirované francouzskou královskou módou ze 13. století. To zajímavější ale přijde později, konkrétně 4. března, na kdy je naplánováno uvolnění rozšíření Legends of the Dead. Vývojáři rozšíření označují jako klíčové rozšíření, protože přináší nové herní mechanismy a ovlivní způsob, jakým se Crusader Kings III hrají.

Konkrétně se Legends of the Dead zaměří na příběhy vašich předků, propagandu a způsob ovlivňování veřejnosti tím, jak budete o vlastních skutcích i dávnějších slavných momentech informovat a mluvit. Můžete také posílit svou reputaci stavbou speciálních elitních budov, které posílí váš odkaz v nadcházejících staletích, můžete pořádat oslavy, na nichž budou zaplacení bardové pět ódy na vaše hrdinské činy, případně si budete moci najmout vlastního historika a ten se postará o zápis důležitých skutků do kronik, aby se na ně nikdy nezapomnělo. Současně s tím ale do hry přibudou také nové nemoci včetně moru, na který se budete muset připravit po všech stránkách a doufat, že nezdecimuje vaší říši. Lidsky, ale samozřejmě i politicky.

Vzdálenějším rozšířením – konkrétně určeným pro 3. kvartál roku 2024 – pak je DLC Roads to Power, které má být ještě větším ve smyslu nového obsahu. Čeká vás totiž možnost pustit se do kontroly nad Byzantskou říší. Vývojáři slibují unikátní politické i kulturní pozadí, nový systém vládnutí, aktivity nebo dokonce život bezzemka, který se snaží získat slávu a uznání kdekoliv ve středověkém světě. Samozřejmě ale bude jistější uhnízdit v Konstantinopoli, starat se o své rodinné sídlo, využívat svého vlivu pro postup na společenském žebříčku, případně se pustit do budování nových monumentů. Vývojáři rovněž počítají se změnou uživatelského rozhraní ve smyslu nového byzantského skinu, spolehnout se můžete na odpovídající módu a spoustu dalších tematických záležitostí.

Posledním rozšířením v závěru roku pak bude DLC Wandering Nobles, které se bude soustředit na dlouhé cesty vašich panovníků a s nimi spojené aktivity. Můžete se navíc pustit do prozkoumávání tří nových životních cest – průzkumníka, pěšího poutníka či cestovatele – a zkoušet své štěstí trochu jinak než doposud. Čekají vás také tři nové aktivity, jako je osobní přesvědčování se o stavu vašeho území, cestování za světovými monumenty nebo hledání nových zkušeností pro další vládnutí a chybět nebudou ani náhodné události, které vás mohou potkat na cestách.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru