Crows Developers Conference je MMO náhradou za GDC

Crows Developers Conference je MMO náhradou za GDC

Humorná rychlovka vývojářů Stanley Parable paroduje přednášky a nabízí i předražené kafe

Zdroj: Crows Crows Crows
19. 3. 2020

Zrušení Game Developers Conference bylo v rámci boje s koronavirem bezprecedentním krokem a v poslední době také jedním z těch prvních větších zásahů do běhu herního průmyslu. Dnes už samozřejmě víme, že nešlo o ojedinělou událost a následovalo například i zrušení E3. Další podobné kroky nás pravděpodobně ještě čekají, byť třeba evropský Gamescom stále v plánu je a přípravy pokračují. Ovšem zrovna v případě GDC se nám aktuálně dostává zajímavé alternativy a tak trochu i kompenzace ušlého zážitku. Nutno ale podotknout, následující zprávu absolutně nelze brát jakkoli vážně, neboť za ní stojí tým Crows Crows Crows, který můžeme znát například díky podivuhodné adventuře The Stanley Parable.

Onou alternativou ke GDC je multiplayerová záležitost Crows Developers Conference, kterou lze hrát přímo v prohlížeči (viz tento odkaz). Nečekejte ale cokoli přehnaně ambiciózního, v tomto případě jde o prostou parodii zážitku z GDC, a to včetně kávy za 13 dolarů i možnosti plácání prázdných frází, jejichž ukázku naleznete v galerii níže. Dále lze v poměrně malém prostředí také navštěvovat přednášky a prezentace o rozsahu pouhého jednoho snímku. Ty jsou navíc bez výjimky všechny opět zcela bizarní a dělají si legraci ze samotného průmyslu jako takového. Jako příklad lze zmínit například debatu mezi pány se jmény Timothy Unreal a Eric Unity.

Další obrázek o ujetosti celého tohoto projektu si můžete udělat ze zveřejněných citací o hře: „Crows Developers Conference je v podobě MMO pro prohlížeče tou hlavní náhradou akce GDC, jež bohužel musela být kvůli zdravotním problémům zrušena. […] Jde o masivně multiplayerovou hru pro prohlížeč, jež zprostředkovává zážitek z konferencí s lehkými roguelike prvky.“ Jak jste již určitě pochopili, humor se nachází i uvnitř projektu. Narazit v něm můžete například na stánek odpůrců her, který hlásá pro odchod z průmyslu z důvodu všudypřítomného crunche. Jinak je ale náplň maximálně primitivní a ve své podstatě lze jen chodit a objevovat skryté vtipy a tajemství. Všímavější hráči například zjistili, že po uplynulých 50 minutách se počitadlo rozdaných vizitek dostane na právě na hodnotu 50 a hráč dostane nový úkol – sesbírat 7 prémiových vizitek. K čemu to ale vede a pokud vlastně vůbec, to už je otázka.

Nejlepší dojem si ale samozřejmě uděláte sami a na vlastní pěst. Nejde o rozsáhlou záležitost, ale snad čím je menší, tím je bizarnější a nápad je to každopádně zajímavý a ukazuje, k čemu všemu může vést kreativita, ruku v ruce s dostatkem volného času. Na závěr můžeme ještě z dalších zpráv spojených s GDC připomenout, že drobné týmy, jež se setkáními s investory a s dalšími týmy počítaly, by se mohly dočkat kompenzací.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru