Serious Sam 4, Devolver Digital, Croteam dnes večer ukáže akci Serious Sam 4

Croteam dnes večer ukáže akci Serious Sam 4

Oznámena byla už v roce 2014. Slibuje tradiční hratelnost, nový engine i řiditelný papamobil

Zdroj: Croteam
20. 5. 2020
Název: Serious Sam 4 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Maraton herních událostí nekončí. Společnost Devolver Digital dnes v 19 hodin našeho času předvede hru Serious Sam 4. Frenetická first person akce od chorvatského Croteamu debutovala v roce 2001 a na čtvrtý díl s podtitulem Planet Badass čekáme už řadu let. V poslední době jsme přitom o projektu slýchali jen sporadicky, takže si dokážeme živě představit, že na něj někteří hráči docela zapomněli. Poprvé se ostatně o hře mluvilo už v roce 2014, kdy byla formálně oznámena.

Croteam i Devolver Digital nás už pár dní lákají na novinky, což je jedině dobře, protože naposledy jsme o hře pořádně slyšeli před dvěma lety. Tehdy jsme se dočkali prvního teaseru a také úvodní várky screenshotů. Ani z jednoho jsme si však nemohli udělat lepší představu o tom, co čekat od pokračování. Jasně, kromě lepší grafiky a starých známých nepřátel. Loni v prosinci nás zase vývojáři z Croteamu podarovali vánočním přáním s příslibem, že rok 2020 bude “serious”.

Ostatně ještě letos by hra měla vyjít. Slibuje to stále i profil hry na Steamu. Ta nás jinak láká na zdánlivě nekonečné zástupy nepřátel, obrovské úrovně, vedlejší úkoly i nejrůznější tajemství. I když bude hra rozsáhlá, nepůjde podle vývojářů o otevřený svět a akce nabídne tradiční lineární hratelnost. Ve hře by se měly objevit také různé dopravní prostředky včetně titulního chopperu nebo neprůstřelného papamobilu. Vaši parťáci se navíc konečně projeví přímo v akci, nejen v animacích. Vývojáři nás jinak lákají na klasickou adrenalinovou střílečku, jak si ji pamatujeme.

I když oficiálního gameplaye nebo dalších trailerů jsme se v uplynulých 6 letech nedočkali, jak to tak u podobných projektů bývá, leccos se dostalo ven jinými kanály. První uniklý gameplay z pre-alfy jsme tak mohli sledovat už v červnu 2018. Další video demonstrující engine hry a zástupy nepřátel se objevilo na internetu v červenci 2019 a pochází z dubnové konference Reboot Develop Blue konané v chorvatském Dubrovníku. A konečně poslední drobné střípky ze hry se objevovaly začátkem roku na Twitteru vydavatele Devolver Digital. Podívat se na ně můžete třeba na tomto kanálu na YouTube.

Serious Sam 4 míří kromě PC také na konzole PlayStation 4 a Xbox One.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru