Creaks, Amanita Design, Creaks od Amanita Design už můžete hrát v Apple Arcade

Creaks od Amanita Design už můžete hrát v Apple Arcade

Verze pro Mac, iOS a Apple TV je k dispozici. Na ostatní platformy dojde v průběhu července

Zdroj: Amanita Design
13. 7. 2020
Název: Creaks Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , ,

Zatímco na vydání Creaks na ostatní platformy stále čekáme, v rámci předplatitelské služby Apple Arcade novinka od českého studia Amanita Design debutovala už v pátek 10. července. Pokud se tak hry nemůžete dočkat, připomínáme, že tímto způsobem se dostanete k verzi nejen pro iPhone a Pad, jak se řada hráčů domnívá, ale k dispozici je vám titul také na Apple TV a na Macu. Samotnou službu Apple Arcade, která stojí 139 korun měsíčně, navíc můžete vyzkoušet na jeden měsíc zdarma.

Po uplynulí časové exkluzivity se Creaks ještě v červenci objeví na PC i konzolích. Na cestě jsou verze pro PS4, Xbox One i Switch. PC verze pochopitelně vyjde na Steamu i na GOGu. I tady ale pochopitelně najdete edici kompatibilní s Macem, pokud hrajete na nějakém jablečném počítači, ale nechcete investovat do předplatného Apple Arcade.

Samotní autoři lákají, že Creaks se nejlépe hrají s gamepadem v ruce a kvalitními sluchátky na uších. Logická adventura byla ve vývoji dlouhých sedm let a projekt vedl Radim Jurda. Soundtrack má pak na svědomí Hidden Orchestra ze Skotska.

Stejným způsobem jako Creaks už dříve debutovala ve službě Apple Arcade předchozí hra od Amanity nazvaná Pilgrims. Další úspěšný release v tomto programu nás těší o to víc, že se před pár týdny mluvilo o tom, že Apple začal rušit některé rozdělané hry pro službu Arcade a nebyl se všemi spokojený. Amanity se ale tento problém zjevně netýká. Creaks mají zatím na Apple Arcade v české mutaci jen pár hodnocení, ale jsou veskrze kladná.

S Radimem Jurdou jsme dělali rozhovor v rámci našeho vidcastu, byl hostem Vortexu #70. Začátkem března o hře mluvil také Jakub Dvorský ve Vortexu #111.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru