Crash Bandicoot 4: It’s About Time, Activision, Crash Bandicoot 4 nemá on-line, ale na PC vyžaduje připojení

Crash 4 nemá on-line, ale na PC vyžaduje připojení

Blizzardu spadly servery, hráčům se titul zavřel a přišli o postup. Piráti DRM hned prolomili

Zdroj: Activision
29. 3. 2021
Název: Crash Bandicoot 4: It’s About Time Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 2. 10. 2020

Plošinovka Crash Bandicoot 4: It’s About Time od studia Toys for Bob a Activisionu vyšla v pátek na PC a je exkluzivně k dispozici jen na Blizzard Shopu za 40 eur. Hráče ale zaskočilo, že hra vyžaduje neustálé připojení k internetu, což sice není na Battle.net nic neobvyklého, ale v kontextu téhle hry to některým zákazníkům přijde zvláštní. Nabízí totiž jen singl a lokální multiplayer. A samozřejmě titul nekoupíte v PC verzi jinde.

Hráči navíc měli problém s připojením a odhlašování, v důsledku čehož se hra zavírala a oni přišli o část svého postupu. Některé rozlícené komentáře hráčů shromáždil britský Eurogamer. Vyústilo to v bizarní situaci, kdy Blizzardu spadly servery a kvůli tomu nebylo možné hrát hru, která nemá žádné on-line funkce…

Protipirátská ochrana přitom padla téměř okamžitě, což jen přisypalo sůl do ran platícím zákazníkům s tím, že piráti si užijí více komfortu než oni. Crack byl k dispozici už den po vydání. Pozoruhodné také je, že Diablo II: Resurrected půjde hrát offline, zatímco Crash připojení vyžaduje.

Activision zatím na kritiku nijak nereagoval a není jisté, zda umožní i s ohledem na už existující nelegální verzi hrát lidem tu legální offline. Bylo by to ale víc než vhodné.

Crash Bandicoot 4: It’s About Time, Activision, Crash Bandicoot 4 nemá on-line, ale na PC vyžaduje připojení

Crash na mobilech měl skvělý start

Mobilní hra Crash Bandicoot: On the Run! od Kingu pro iOS a Android zaznamenala skvělý start. Free-to-play runner si za první den připsal přes 8 milionu stažení. To je jen pro srovnání rychlejší nástup, než měl titul Candy Crush Friends Saga, ale méně než Call of Duty: Mobile, které za pvní den zaznamenalo přes 18 milionů stažení.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru