Cortanu si v seriálu Halo zahraje její původní dabérka

Hvězda Californication Natascha McElhone nestíhá dvojroli a ujme se jen vědkyně

Zdroj: koláž/Vortex
12. 11. 2020
Název hry: Halo (seriál)

Seriálová adaptace Halo už si pár změnami prošla. Magazín teď IGN tvrdí, že teď došlo k velmi zajímavému střídání na postu herečky, která oživí umělou inteligenci Cortanu. Této role se má nakonec ujmout Jen Taylor, která postavu dabovala v původních hrách z této ságy.

Cortanu měla dříve hrát poměrně známá anglická herečka Natascha McElhone, kterou si můžete pamatovat z filmů Solaris a Truman Show nebo seriálu Californication. Stejně tak se měla ujmout vynálezkyně Cortany doktorky Catherine Halsey. Kvůli pandemii však vznikl problém s natáčením rozvrhem a Natascha McElhone nemůže Cortanu oživit. Z její dvojrole jí ovšem zbude zmíněná vědkyně. Dál tak bude tváří Catherine Halsey.

Hlavní role se ujme Pablo Schreiber. Znát ho můžete třeba z filmu Dokonalá loupež.

Staronová Cortana Jen Taylor propůjčila svůj hlas postavě ve hrách i stejnojmenné virtuální asistentce. Dabovala ale právě i zmíněnou vědkyni, v čemž dojde u seriálové adaptace k zajímavému rozdvojení. Zatím nevíme, zda poskytne Jen Taylor jen svůj hlas, nebo i pohyby CGI modelu, případně jak moc bude Cortana vypadat jako ona. V každém případě si dokážeme představit, že tahle změna udělá řadě dlouholetých fanoušků radost. Jen Taylor mimochodem, dabovala vedle ságy Halo i spoustu dalších her, jen se podívejte na její profil na Wikipedii nebo IMDb.

Kromě těchto dvou hereček se v seriálu objeví i Danny Sapani, Olive Gray, Bokeem Woodbine nebo Shabana Azmi. Hlavní role se ujme Pablo Schreiber. Znát ho můžete třeba z filmu Dokonalá loupež. Ještě slavnější je jeho nevlastní bratr Liev Schreiber. Seriál měl mít původně premiéru v prvním čtvrtletí roku 2021 a jeho přípravy byl oznámeny už v roce 2013. Tvůrci seriálu na sebe už před časem upozornili “skromným” přirovnáním, když prohlásili, že by měl nový televizní projekt mít takový potenciál jako Star Trek.

Seriál pro stanici Showtime vzniká ve spolupráci s vývojáři ze studia 343 Industries a produkční společností Amblin Entertainment režiséra Stevena Spielberga. První sezónu o devíti epizodách bude točit Otto Bathurst. V centru dění bude stát konflikt mezi lidstvem a Covenantem, ale podrobnosti o příběhu neznáme. Filmaři jen opakovali, že se dozvíme, kdo je ten muž pod maskou, a že půjde o bohatou směs akce i dobrodružství. Spekulovalo se dokonce, že spatříme tvář Master Chiefa.

Více podrobností o seriálu Halo najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru