Comanche (2020), THQ Nordic, Comanche už tento týden přistane v early accessu

Comanche už tento týden přistane v early accessu

Původně čistě na multiplayer zaměřená novinka nakonec nabídne i příběhové mise

9. 3. 2020
Název: Comanche (2020) Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr:

Vrtulníková série Comanche původně od společnosti NovaLogic patří mezi značky, které se v minulých letech povedlo získat gigantu THQ Nordic. Teď nás vydavatel upozornil na skutečnost, že nový díl pojmenovaný jednoduše Comanche dorazí do programu předběžného přístupu na Steamu už tento týden, konkrétně ve čtvrtek 12. března. Ovšem pozor, s původní simulací toho novinka nebude mít mnoho společného.

Po nedávné betaverzi Comanche od studia Nukklear vstoupí do early accessu s dvojicí multiplayerových módů, několika mapami, různými helikoptérami, drony a jednou singlovou misí. Autoři věří, že nastal správný čas na to ukázat hru fanouškům a zahrnout do dalšího vývoje jejich zpětnou vazbu. V programu předběžného přístupu má titul strávit přibližně jen 6 měsíců, což je méně, než je obvyklé. Během té doby se Comanche rozroste o další funkce a obsah. Dostane podporu pro specializované letecké ovladače a především víc možností pro multiplayer i singl. Po vydání plné verze se pak klasicky pravděpodobně zvedne i jeho cena, upozorňují vývojáři.

Tým se ani nijak netají tím, že Comanche je rychlou moderní akcí s vrtulníky zasazenou do blízké budoucnosti spíš než vážně míněným simulátorem. Utkávat se budeme s hráči z celého světa i v misích pro jednoho. Své bitevní stroje si budeme moci upravit k obrazu svému. Autoři slibují napínavé vzdušné souboje i možnost kdykoli se plynule přepnout do subtilního dronu, s jehož pomocí se dostaneme do i interiérů a okusíme trochu jiný typ vzdušného boje. Příběh byl původně na vedlejší koleji, ale studio se rozhodlo vyhovět poptávce veteránů i nováčků a těšit se tak prý můžeme i na vyvíjející se singl.

Multiplayer bude ale přinejmenším zpočátku stále hrát prim. První dva módy se jmenují Infiltration a Blackbox. Ten první rozdělí osm hráčů na dva týmy po čtyřech, které na sebe vezmou roli útočníků a obránců. Blackbox je v zásadě týmový deathmatch s nutností potvrdit zabití. Hru pohání technologie Unreal Engine od Epicu. Vývojáři zjevně věří, že mají něco pro pamětníky značky i ty, kteří o sérii Comanche nikdy neslyšeli. Zda se jejich předpoklad skutečně potvrdí, ukáže až čas. Snaha zkombinovat vrtulníky a drony s odlišnou hratelností i schopnostmi nemusí být úplně nezajímavá, na druhé straně je zjevné, že s originálem novinku pojí snad jedině název a titulní stroj, což je něco, co pamětníci nevídají rádi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru