Dirt 5, Codemasters, Codies se chystají na odhalení dalšího dílu série Dirt

Codies se chystají na odhalení dalšího dílu série Dirt

Vývoj dodatečného obsahu pro realističtější Dirt Rally 2.0 se blíží ke konci, série se ale vrátí

Zdroj: Codemasters
5. 5. 2020
Název: Dirt 5 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 16. 10. 2020

Britské vývojářské studio Codemasters je mezi fanoušky závodních her notoricky známé a jejich portfolio titulů simulačních i arkádových sahá až do osmdesátých let. V poslední době jsou známí především sériemi Grid, F1, Dirt a Dirt Rally a právě onu řadu rallye titulů již brzy patrně obohatí další přírůstek. Aktuální Dirt Rally 2.0 rozšířený mimo jiné díky službám PlayStation Plus a Xbox Game Pass se již pomalu chystá říci poslední slovo a Codemasters připravují hráče na vydání posledního dodatečného obsahu. Nicméně jak Codies uvádějí na svých fórech, další tituly s rallye tématikou se již kvapem blíží.

Zatím o přesné podobě těch nejbližších možných plánů můžeme pouze spekulovat, ovšem na sociálních sítích měněná loga a nastavené barevné schéma naznačuje, že bychom se mohli dočkat dalšího dílu série Dirt, tedy bez přízviska Rally. To znamená, že Codemasters patrně opět plánují potěšit spíše fanoušky arkádového závodění, zatímco série Dirt Rally se od roku 2015 zaměřuje spíše na fanoušky realističtějšího sportovního klání.

příspěvku na fórech vývojářského týmu se primárně píše o konci podpory pro Dirt Rally 2.0 a o tom, že současné velké přídavky jsou těmi posledními zásadními prvky dodatečného obsahu. Menší přídavky a pravidelný návrat výzev či soutěží v plánu stále samozřejmě ještě je, nicméně jinak už Codemasters hledí do budoucnosti: „Připravte se na to, že do světa Dirt se řítí něco nového, a to již velmi brzy. Jsme neuvěřitelně nadšeni z toho, co je již za rohem a co vzniká v odděleném vývojářském týmu. Zveme vás, abyste se stali součástí zcela nového zážitku a zároveň si užívali naší definitivní nabídky závodů rallye.“ Z tohoto si můžeme tedy odnést zejména to, že novinku má na starosti jiný tým, než který měl pod palcem vývoj Dirt Rally 2.0. Oznámení a možná dokonce i samotné vydání by přitom nemuselo být na hony vzdálené. Připomenout můžeme také to, že Codemasters jsou globálním studiem a pod jejich křídla kromě několika oddělených divizí patří od loňského roku také tým Slightly Mad Studios, který stojí za sérií Project Cars.

Nicméně z příspěvku nadále vyplývá, že zkrátka by z dlouhodobého hlediska určitě neměli přijít ani fanoušci realističtějších zážitků v podobě série Dirt Rally: „Co se týká budoucnosti Dirt Rally? V našich hlavách je několik věcí. Máme velké plány poháněné nadšeným vývojářským týmem, jehož jediným úkolem je sérii Rally povznést. O tom ale ještě chvíli neuslyšíte, ovšem až k tomu dojde, budete nadšeni z toho, co přijde.“ A to by mohlo znít jako příslib vývoje nové závodní hry mířící až na další generaci konzolí, nechme se ale překvapit. Komunitní manažer PJ Tierney nicméně nadále dodává, že ať už se jedná o onen další titul s naplánovaným brzkým odhalením, nebo zda půjde o příští přírůstek do série Rally, tak v týmu shodně sdílí obrovské nadšení z práce na sérii Dirt a na off-roadových závodech celkově.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru