F1 2021, Electronic Arts, Codemasters ukázali příběhový režim F1 2021

Codemasters ukázali příběhový režim F1 2021

Nový in-game trailer přináší první záběry na dění v závodech a paddocku i mimo něj

Zdroj: Codemasters
16. 6. 2021
Název: F1 2021 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 16. 7. 2021

Vývojáři z Codemasters chystali na dnešní podvečer prezentaci F1 2021, jejíž náplní měly být detaily o příběhovém režimu Braking Point. Nakonec z toho bylo jen dvouminutové video, musíme však přiznat, že působí obstojně a kromě prostřihů z příběhu přináší i pohled na některé další herní módy a samozřejmě soupeřící monoposty, prozatím ne vždy odpovídající svým vzhledem letošní sezóně.

Co se týče Braking Pointu, naplňuje se vše, o čem se spekulovalo dříve a co následně vývojáři potvrdili. Na hráče čekají tři sezóny – úvodní v seriálu F2, ze kterého bude pokračovat do formule 1. Při přestupu bude mít na výběr pětici týmů ze spodních pater startovního pole – jmenovitě Haas, Alpha Tauri, Alfa Romeo, Williams a Aston Martin – s tím, že rival z F2 postoupí výše také a zamíří do jiného týmu než hlavní hrdina. Následně se má roztočit velké závodní drama, z něhož jsme mohli sledovat nejen pošťuchování s úhlavním nepřítelem, ale také potyčku uvnitř týmu, konkrétně Alpha Tauri. Ještě o fous zajímavější ale byl večerní záběr zcela mimo závodní prostředí paddocku – šlo pravděpodobně o večeři, buďto s manažerem nebo rodinou, což by mohlo dát příběhu širší rozměr a kdo ví, výkon může podléhat i stavu osobního života.

Uvidíme také, jak se do chování formulí a výsledků podepíše například zlepšení Ferrari nebo naopak nepřesvědčivý výkon Aston Martin.

Z dalších módů akcentují vývojáři kariéru pro dva hráče, kterou můžete sehrát ve shodné stáji, stejně jako v soupeřících týmech. I nadále se počítá s vývojem monopostu a onou ekonomickou hrou na pozadí, která v minulém roce nebyla vůbec špatná. Samozřejmostí jsou všechny změny v jezdeckém obsazení a také úprava statistik podle probíhající letošní sezóny. Uvidíme také, jak se do chování formulí a výsledků podepíše například zlepšení Ferrari nebo naopak nepřesvědčivý výkon Aston Martin. Příjemné nicméně je, že vývojáři konečně změnili i safety car a červený Mercedes je příslibem, že v konkrétních závodech bude nasazen i souputník od Aston Martin.

Jednou z posledních věcí hodnou zmínky jsou přepracované animace oslav, což se – doufejme – propíše i na ostatních místech, jako jsou rozhovory nebo úvodní filmečky před startem konkrétních částí závodního výkonu. Z traileru můžete vysledovat také několik střípků z režimu skutečné sezóny, kterou můžete odstartovat z jakéhokoliv bodu již odjetých závodů letošní sezóny a naskočit do ní v rozjetém stavu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru