F1 2021, Electronic Arts, Codemasters představují protagonisty příběhu v F1 2021

Codemasters představují protagonisty příběhu v F1 2021

Chybět nebude nadějný mladík, rozervaný veterán, arogantní hvězda ani bouřlivý šéf stáje

Zdroj: Electronic Arts
30. 6. 2021
Název: F1 2021 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 16. 7. 2021

Letošní ročník F1 od vývojářů z Codemasters bude v několika ohledech speciální. Hra vyjde po akvizici studia pod hlavičkou Electronic Arts, budou v něm chybět historické vozy a hráči budou mít možnost pustit se do hraní příběhového režimu Braking Point. Ačkoliv nepůjde o to nejdůležitější, co F1 2021 s ohledem na závodění nabídne, očekáváme osvěžení a zajímavou změnu, která by se mohla líbit nejen fanouškům formulí, ale třeba i těm, kdo na Netflixu narazili na seriál Drive to Survive. Právě v takovém duchu totiž bude zpracován i příběh ve hře a vývojáři svá předchozí slova nově podtrhují medailonky hlavních aktérů Braking Pointu, mezi kterými nechybí archetypy kopírující do velké míry pozadí skutečné formule 1.

Jen pro připomenutí, na hráče čeká přibližně 6hodinový příběhový mód, který odstartuje v kategorii F2, ze které se následně dostane do královské třídy F1. Na výběr bude mít pětici béčkových týmů, tedy Haas, Williams, Alfa Romeo, Aston Martin a Alpha Tauri, a bude se muset potýkat se soupeři na trati i děním mimo paddock. Vývojáři ve zveřejněných trailerech ukázali střípky některých momentů a už od oznámení nového ročníku víme, že se coby hlavní antagonista vrací Devon Butler, představený v náznacích příběhů před dvěma lety. Teď však Codies přichází s bližším popisem nejen Butlerova charakteru a pomrkávají směrem k fanouškům, kteří jsou obeznámeni s jezdeckým složením v letošní sezóně a umí si pod anonymními tvářemi virtuálních pilotů z Braking Pointu představit někoho skutečného.

Tím nejdůležitějším bude Aiden Jackson, který coby hlavní hrdina odstartuje příběh v seriálu F2, odkud se přesune do královské třídy a bude se snažit vyhovět nejen svému současnému zaměstnavateli, ale také zaujmout týmy z vyšších pater startovního pole. Aiden má na rozdíl od Devona Butlera ukázkové vystupování před kamerami a vzhledem k tomu, že patří k dvacítce aktuálních pilotů F1, nepochybně to umí i se závodním volantem. V soukromí se ale stále nedokázal vyrovnat se vstupem do kolotoče F1 a vedle uspokojivých výsledků hledá především sám sebe. V tomto ohledu může připomínat třeba Alexe Albona nebo Micka Schumachera, na rozdíl od nich ale může vzhlížet ke zkušenému týmovému kolegovi, jehož čas ve formuli 1 se naopak blíží ke konci.

Casper „Cas“ Akkerman je na první pohled ztělesněním Kimiho Raikkonena. Nad rámec toho, že na snímcích oba oblékají uniformu Alfy Romeo, Akkerman je popisován jako ledově klidný vyzrálý závodník, který chce svůj tým vyvést ze soubojů uprostřed startovního pole ke střetům s těmi nejrychlejšími. Jeho povaha ho provázela napříč celou bohatou kariérou, jejíž blížící se konec je pro Akkermana těžký s uvědoměním, že jeho generaci střídají draví mladíci, kteří mají všechno před sebou. Jen v tomto bodě podobnost s Raikkonenem nevidíme, protože jak Iceman několikrát podotknul, závodění ve formuli 1 bere jako koníček a hádáme, že až přijde konec, Kimi zkrátka pokrčí rameny a odjede domů. Nebo třeba na jachtu. Zpět ale k Akkermanovi – jak už bylo uvedeno výše, figuruje v roli mentora mladého Aidena Jacksona, sám se ale potřebuje opřít o svou manželku Zoe, která doprovází Caspera a jako jediná je obeznámena se skutečnými démony, které jejího manžela provází.

Sami vývojáři naznačují, že Butler je přesně tím pilotem, který se může stát legendou, ale ne všichni ho budou mít rádi kvůli jeho chování.

Pak tu bude již zmiňovaný Devon Butler, ještě před dvěma třemi lety bychom ho mohli označit za notně zákeřnou verzi Maxe Verstappena, od kterého se ale pochopitelně významně liší tím, jak hodně vývojáři tlačí na onu antagonickou stránku. Devon je podle jejich popisu zdatný jezdec, který si vybudoval respekt díky svým schopnostem na trati. Sráží ho však vystupování mimo ni, kam spadá urážení ostatních, včetně svého týmového kolegy a neukojitelná touha dostat se pod kůži každému řidiči, kterého považuje za hrozbu. Sami vývojáři pak naznačují, že Butler je přesně tím pilotem, který se může stát legendou, ale ne všichni ho budou mít rádi kvůli jeho chování. Ve skutečnosti bychom se ale nedivili, kdyby v příběhu přišla se závěrem významná změna a z Butlera byl nakonec dobrák, protože se nedokážeme úplně smířit s tím, že by Codies tak otevřeli kartu a postupovali by okatým způsobem směrem k příběhu dobra zla.

Poslední představenou postavou je Brian Doyle, šéf stáje, do které s Aidenem vstoupíte a kde bude figurovat i Casper Akkerman. Doyle je zodpovědný za to, aby všechno fungovalo podle plánu a této myšlence je zcela oddaný. Podle popisu tráví veškerý svůj čas s vyřizováním zpráv, vymýšlením strategie do závodů a rovnáním bouřlivých vztahů, které mohou mezi členy stáje vzniknout. V prostředí F1 se pohybuje už dlouhé roky a když se daří, nechodí daleko pro úsměvy a vtípky. V momentě, kdy ale přestanou věci vycházet, ukáže svou bouřlivou tvář a vývojáři naznačují, že může dojít na opravdu vyhrocené hádky a situace, které budou patrně kořením zákulisní stránky Braking Pointu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru