F1 2020, Codemasters, Codemasters představují F1 2020

Codemasters představují F1 2020

Lákadlem je tvorba vlastní stáje. Přibudou také historické vozy Michaela Schumachera

Zdroj: Codemasters
15. 4. 2020
Název: F1 2020 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 7. 2020

I přes to, že letošní sezóna formule 1 kvůli pandemické krizi nestihla ani odstartovat a zatím se s určitostí neví, kdy a za jakých okolností se seriál velkých cen rozběhne, mají se už zase fanoušci formulí na co těšit. Vývojáři z Codemasters si totiž na dnešní den připravili odhalení F1 2020 – tedy pokračování své úspěšné závodní série s oficiální licencí FIA, která od roku 2009 (startovala na Wii a PSP) pravidelně vychází. A pokud jste si snad mysleli, že už není co vylepšovat nebo co přidávat, britští vývojáři vás rád vyvedou z omylu.

Nejprve datum vydání, ať je k čemu vzhlížet – F1 2020 vyjde 10. července na PC, PS4, Xboxu a Stadii. Jak už sami chápete, vydání přijde ještě před uvedením nových konzolí, tisková zpráva ale tuto skutečnost nezohledňuje a není tudíž v tuto chvíli jasné, zda bude hra dostupná také pro PlayStation 5 a Xbox Series X, resp. jakým způsobem si hráči na next-gen konzolích budou moci formule zahrát. Ani tak bychom ale neměli být ochuzeni o technologický pokrok a spoustu nových funkcí, odrážejících se nejen v nastavení samotné hry, ale také v možnostech správy týmu. Na tomto místě totiž vývojáři činí krok bokem a umožní hráčům odstartovat do velké ceny v kokpitu monopostu z vlastní stáje.

Ve smyslu celkové úpravy herního zážitku pak vývojáři počítají s tím, že budete moci odstartovat i zkrácenou variantu sezóny s 16, nebo dokonce jen 10 závody, namísto tradičních 22.

Nový mód je pojmenován jednoduše My Team, a co je důležité – nevytlačí tradiční režim kariéry. Pokud tedy nebudete chtít mixovat vlastní stáj se skutečnými týmy, nemusíte se nově nabídnutou herní variantu vůbec zabývat, v opačném případě si ale vytvoříte vlastní stáj, zvolíte barvy, osadíte jimi svůj monopost a navýšíte tak počet vozů na startu o další dva kusy. Ve smyslu celkové úpravy herního zážitku pak vývojáři počítají s tím, že budete moci odstartovat i zkrácenou variantu sezóny s 16, nebo dokonce jen 10 závody, namísto tradičních 22, mezi kterými logicky nebudou chybět ani Zandvoort či okruh v Hanoji. Nastavit si pak budete moci pečlivěji také úroveň obtížnosti, což by měli docenit zejména hráči, kteří s F1 začínají. Vývojáři nicméně uklidňují staré harcovníky, že jejich nastavení se nijak nemění a F1 2020 bude i nadále výzvou i pro zkušené.

Tradiční část obsahu pak v F1 od Codies tvoří historické vozy, které se i letos rozrostou o nové monoposty. Deluxe edice hry je pojmenovaná po Michaelu Schumacherovi a těšit se můžete na Jordan 191, Benetton B194 a B195, stejně jako na legendární Ferrari F1-2000. Jde samozřejmě o vozidla, v nichž Michael Schumacher závodil během své kariéry a také o pěknou připomínku nepříliš vzdálené historie, ověnčenou mohutnou dávkou nostalgie. Díky Deluxe edici pak navíc dostanete i možnost zahrát si ve třídenním předstihu před ostatními a současně i balíček exkluzivních polepů na svůj případný vlastní vůz v režimu My Team.

Poslední zajímavostí před tím, než se dočkáme videa se záběry ze hry, je potvrzení split-screenu, který by měl být ve hře dostupný. Vývojáři ale bohužel nespecifikovali, jestli se nabídka bude týkat jenom konzolí, nebo zda režim rozdělené obrazovky dorazí i na PC. V to druhé bychom příliš nedoufali, ale znáte to – naděje umírá poslední.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru