Codemasters blíže představili svůj simulátor pro mobily

Codemasters blíže představili svůj simulátor pro mobily

Pracují na něm s čínskou společností NetEase. Dorazily i první detaily o mobilním Frostpunku

Zdroj: NetEase
21. 5. 2021

Společnost NetEase coby jeden z největších čínských vývojářů a vydavatelů uspořádala včera vlastní prezentaci novinek NetEase Connect 2021. O akci jsme vás informovali začátkem měsíce, kdy došlo na oznámení mobilní verze strategie Frostpunk, o níž jsme se měli více dozvědět právě během zmiňovaného vystoupení. A jak vývojáři z 11bit Studios a hlavně jejich kolegové z NetEase slíbili, tak se i stalo. V rámci prezentace ale nebyl prostor věnován pouze Frostpunku – který na mobilech dostal podtitul Rise of City – ale také plejádě dalších her, mezi kterými nechybí ambiciózní severské MMORPG Ragnarök, datadisk pro EVE Echoes, ale také realistická závodní hra, na které NetEase úzce spolupracuje s vývojáři z Codemasters.

Frostpunk: Rise of City

Začněme ale slibovaným Frostpunkem – zdá se totiž, že mobilní verze úspěšné strategie by nemusela být jen přívěškem, který vzniká výhradně za účelem vydělat spoustu peněz. Ačkoliv se o vývoj starají výhradně vývojáři ze společnosti NetEase, původní polští autoři hry přísně dohlíží na všechny aspekty a i oni se zaručují o vysokou kvalitu a hratelnosti Rise of City. Řeč padla také o mikrotransakcích, které nebudou zastoupeny v režimu Endurance, ale pouze módu Serenity a týkat se budou vzácných surovin, za které lze postavit speciální budovy. Vývojáři ale potvrzují, že všechno bude možné získat vlastním hraním, jen to logicky zabere víc času, než kdyby hráči zaklepali peněženkou o stůl. Jinak se ale hra snaží zůstat věrná originálu, a to nejen stylizací či fyzikálními efekty sněhu, ale například také hudbou. Zájemci by se ve druhé polovině roku měli dočkat alfatestu a vývojáři potvrdili, že hra spolehlivě poběží na většině telefonů, které byly vyrobeny po roce 2015.

Racing Master

Další hra, která nás ve včerejším výčtu zaujala, nese název Racing Master a už první video láká na závody v opravdu špičkové grafice. Je ale nutné upozornit, že nejde o záběry z vlastního hraní, byť nepochybujeme, čeho se dá v dnešní době i na mobilních zařízeních dosáhnout. Podstatnější je nicméně informace, že na vzniku Racing Master spolupracuje NetEase s vývojáři z Codemasters, kteří propůjčili hře engine EGO a vlastní know-how při výrobě závodních titulů. Na rozdíl od titulů jako Project CARS Mobile byste navíc měli mít možnost auta v Racing Master skutečně řídit, bez ohledu na to, jak absurdní se tohle potvrzení může zdát. Hra má navíc přinést více než stovku licencovaných vozidel značek jako Ferrari, Lamborghini, Aston Martin či Porsche a nechat vás jezdit s realistickým fyzikálním modelem doplněným údajně odpovídajícími zvuky. Zahrnuta má být i možnost upravit či personalizovat si vlastní vůz a chybět samozřejmě nebude ani multiplayer pro porovnání vlastních schopností s ostatními. Už brzy navíc mají hráči dostat možnost znovu hru otestovat a zjistit, jak na tom tenhle ambiciózní projekt vlastně je.

EVE Echoes

Koncem roku 2019 potvrdili vývojáři z CCP Games, že se pouští společně s NetEasem do práce na hře EVE Echoes, která má být defacto mobilní verzí populárního EVE Online. O rok později pak hru s velkou slávou spustili a vzhledem k tomu, že se těší uspokojivé pozornosti, směle pokračují v dalším vývoji. Na prezentaci NetEase Connect 2021 se proto mohli fanoušci dozvědět víc o chystaném rozšíření, které dorazí už v červnu a bude zaměřené na průzkum vesmíru. Největší novinkou bude skenovací minihra, pomocí které budou moci hráči blíže určit vesmírná tělesa, stejně jako lokalizovat další hráče, kteří jsou na podobné vesmírné misi. Chybět pak nebude ani nový režim, kombinující prvky PvE a PvP, nazvaný Nihilius Space a zabývající se působením nové anomálie.

Project: Ragnarök

Přesně před rokem došlo na oznámení MMORPG Ragnarök, které má vedle mobilních zařízení dorazit také na PC a konzole. Už dříve se o hře mluvilo v superlativech a například analytik Daniel Ahmad ji označil za AAA záležitost, proto bylo zajímavé sledovat vývoj a hlavně to, jak hra po roce vypadá. A i když se i na tomto místě jedná spíše o kašírku – video explicitně uvádí, že nejde o záběry finálního produktu – atmosféra, kvalita zpracování a celková úroveň detailů přináší značný příslib. Vývojáři z NetEase v minulosti ale naznačili, že hra bude zřejmě z velké části závislá na mikrotransakcích, prostřednictvím kterých se hráči dostanou k lepším předmětům a dalším podstatným balíčkům s největší pravděpodobností ovlivňujících hratelnost. Zůstáváme proto na zemi a i když hra působí opravdu dobře, hratelnost může všechno změnit.

BOHATÁ NADÍLKA NEKONČÍ

Že byla prezentace NetEase Connect důležitá pro příznivce mobilního hraní, nepotvrzuje jen fakt, že ji komentoval moderátor Geoff Keighley, ale především další zajímavá oznámení, která byla její součástí. Čínští vývojáři představili novinky ohledně sci-fi strategie Lagrange, pokračování japonskem inspirované tahovky Onmyoji s podtitulem The World nebo battle royale záležitosti Naraka: Bladepoint. Všechny tituly navíc míří také na severoamerický či evropský trh a už dávno neplatí řeči o typických hrách pro asijský trh, kterým by Západ nerozuměl. Nutno navíc přiznat, že se na první pohled rozhodně nejedná o žádné rychlovkašky, a i když si plně uvědomujeme, kolik balastu se dá v prostoru mobilních her najít, podobné prezentace nás utvrzují v tom, že je rozhodně z čeho vybírat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru