Co se má a může objevit na The Game Awards 2020

Co se má a může objevit na The Game Awards 2020

Pokračování Dragon Age je jistota. Indicie naznačují také nový Silent Hill a Elden Ring

Zdroj: BioWare
5. 12. 2020

Slavnostní ceremoniál The Game Awards každoročně přináší nejen předávání samotných ocenění vítězům, ale stal se už tradičně vděčnou příležitostí pro odhalování nových trailerů a oznamování úplných novinek. Letos show připadá na noc z 10. na 11. prosince našeho času a my vám jako každý rok plánujeme akci přinést s českým komentářem. Protože se ale každý den objevují nové zprávy stran toho, co můžeme čekat na TGA za novinky, rozhodli jsme se podobně jako v minulých letech zrekapitulovat, co nás pravděpodobně na akci čeká. A co bychom si přáli, aby se během večera ukázalo, i když nám to zatím nikdo závazně neslíbil, ale spekuluje se o tom.

Dragon Age 4 se na TGA určitě ukáže

Na The Game Awards se letos určitě dočkáme něčeho nového k pokračování ságy Dragon Age. Společnosti EA a BioWare už tuto skutečnost potvrdily v oficiální tiskové zprávě k Dragon Age Day. Při této příležitosti také vývojáři publikovali čtveřici nových povídek, které si můžete přečíst na oficiálním webu, a to dokonce v češtině. Následně i Geoff Keighley na svém Twitteru napsal, že se dočkáme během TGA pohledu na nový Dragon Age. Není určitě náhodou, že na této akci byl v roce 2018 Dragon Age 4 formálně potvrzen a odhalen i první teaser.

Od té doby jsme se hře opakovaně na Vortexu věnovali, ale dočkali jsme se jen pár důležitých informací a drobných střípků ze hry. Toto ale bude zřejmě první skutečně důkladnější seznámení s novinkou, jejím příběhem i podobou. Nebo v to alespoň pevně doufáme. Paradoxně důležité zprávy přicházejí poté, co Casey Hudson a Mark Darrah oznámili, že po 20 letech opouští studio BioWare.

Během The Game Awards by se měl také ukázat obsah nového sezóny pro hit Fall Guys se zimní tematikou. Měli bychom se také dočkat rovněž dalších informací o hře Hood: Outlaws & Legends. Dočkáme se údajně oznámení nějakých novinek do Game Passu. A těšit se můžeme i na představení nové mapy do hry Among Us.

S jistotou víme, že se na akci objeví celá řada osobností – Troy Baker, Brie Larson nebo Gal Gadot. Frontman Pearl Jam Eddie Vedder by mohl vystoupit s písní Future Days, která zazněla ve hře The Last of Us Part II, nebo se to přinejmenším všeobecně předpokládá. Herec Tom Holland, kterého můžete znát z hollywoodských Spider-Manů, nedávno dotočil film Uncharted a řada fanoušků věří, že by “Nathan Drake” na akci mohl odhalit první teaser.

Fanoušci ale nevyhlíží jen tituly, o nichž s jistotou víme, že se na show objeví. Možná ještě větší zvědavost budí hry, o nichž se jen spekuluje. Nejčastěji se v této souvislosti hovoří o survival hororu Silent Hill, jehož soft reboot má vznikat v týmu Japan Studio exkluzivně pro PlayStation 5. Tento týden nás však zaskočila zpráva, že původní autor Silent Hillu nebo Siren Keiičiro Tojama studio opustil a s společně s dalšími kolegy založil nový tým Bokeh. Sice to nevylučuje zcela, že projekt existuje a dělal na něm, ale nebylo by dobrým signálem, pokud by jej jeho “otec” opustil ještě před oficiálním oznámení.

Často se v souvislosti s TGA skloňuje také Elden Ring od FromSoftware. Poslední várka spekulací tvrdí, že hra je skoro hotová a měla by se na akci objevit. Naznačili to například Lance McDonald nebo Imran Khan z Kindy Funny. Ale v poslední době to tvrdilo víc důvěryhodných zdrojů.

Výrobci konzolí se budou chtít něčím pochlubit

Navzdory různým protichůdným náznakům to naopak nevypadá, že by se na akci objevilo Halo Infinite. Microsoft i Sony ale rozhodně budou chtít ukázat nějaké exkluzivní taháky pro rok 2021. Zapomínat bychom neměli ani na Nintendo, které už v minulosti na TGA oznamovalo novinky. Mohli bychom se konečně dozvědět něco víc o pokračování sérií Bayonetta nebo Metroid Prime.

Geoff Keighley poděkoval na svém Twitteru všem vývojářům, kteří právě dokončují své upoutávky a dema pro slavnostní ceremoniál.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru