Co nás čeká ve středu na Gamescomu

Co nás čeká ve středu na Gamescomu

Vetřelci, nový Star Trek, Jagged Alliance 3, A Plague Tale i retro FPS od 3D Realms

Zdroj: Outright Games
24. 8. 2022

Zatímco po vynucené covidové pauze míříme opět osobně do Kolína nad Rýnem na první schůzky, možná by vás zajímalo, co nás a potažmo vás prostřednictvím našeho obsahu čeká. Hned první den veletrhu máme totiž poměrně našlapaný.

Ve středu si na Gamescomu vyzkoušíme například nedávno oznámenou novou závodní hru Wrecknation, která trochu připomíná směs Trackmanie, Destruction AllStars, Wreckfestu i Flatoutu. Zatímco Zdeněk bude prozkoumávat nebezpečné hlubiny vesmíru, v němž nikdo neuslyší váš křik, prostřednictvím nových Aliens od Focusu, já se vydám do o poznání přátelštější galaxie. Na stánku Outrigh Games mě kromě jiného čeká hra Star Trek: Prodigy podle stejnojmenného animovaného seriálu. Připomínám, že Outright Games se specializují na hry pro děti a celou rodinu.

Když už byla řeč o Wreckfestu a Flatoutu, nezůstane jen u Wrecknation. Zdeňka totiž čeká ještě Stuntfest, zatímco já se potopím na mořské dno v nové plošinovce se SpongeBobem. Vyzkoušíme si také novou odlehčenou sci-fi akci Hyenas od Creative Assembly a Segy a vrátíme se do středověku v pokračování A Plague Tale.

Mojí oblíbenou součástí veletrhů jsou návštěvy stánku Bandai Namco. Tento japonský vydavatel si už tradičně chystá hratelné ukázky z průřezu svého portfolia chystaných her. Dojde tak nepochybně na některé z očekávaných japonských i západních pecek.

Dnešek se ale ponese trochu i ve znamení retra. Zatímco Zdeněk zavzpomíná na klasiku Jagged Alliance prostřednictvím chystaného regulérního třetího dílu, mě čekají hned dvě zastávky na stánku slavných 3D Realms, kteří se v posledních letech specializují na vydávání retro FPS a boomer shooterů.

Vedle toho ale máme naplánovaný třeba výlet do světa Warhammeru nebo trochu taktizování v podání novinky od THQ Nordic. To je jen malá ukázka z toho, co nás dnes čeká a co můžete pro změnu očekávat v nadcházejících dnech vy od nás.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru