Cliff Bleszinski opět naznačuje návrat k vývoji her

Výbuch Radical Heights je zapomenut. Autor Gearsů nemůže zastavit nutkání něco vytvářet

30. 4. 2020

Ačkoliv byl odchod herního designéra Cliffa Bleszinskiho ze scény poměrně bouřlivý a s výbuchem hry Radical Heights a celého studia Boss Key Productions padala definitivní slova o konci, fanouškům autora Gears of War zřejmě svítá naděje. Jak už Bleszinski naznačil loni v létě a následně i koncem roku, vývoj her mu jednoduše chybí a k tehdejším náznakům, že má nápad na nový titul, přidává po několika měsících další. Na svém Twitteru otevřeně mluví o tom, že začal – tak trochu z nudy – pracovat na nové značce, zatím ale neuvádí, o co by mělo jít.

„Během probíhající karantény si pohrávám s myšlenkami na novou IP. Ještě nevím, jakým směrem se to vyvine, zda půjde o film, hru, vizuální novelu nebo televizní seriál,“ říká Bleszinski. Fanoušky, kteří na jeho vzkaz v hojném počtu zareagovali, pak následně ujistil, že bez ohledu na dosavadní nerozhodnost bude na značce pracovat, už jen proto, jak zábavné je pojmenovávat nové postavy a budovat svět. Poslední střípek, který Bleszinski přidal, se týká psů, kteří prý mají být součástí připravované… věci. Jde nicméně o další krok na cestě, kterou sám CliffyB označil loni v prosinci za neutuchající nutkání něco tvořit, které v rámci jeho současné práci producenta muzikálů na Broadwayi zřejmě není dostatečně stimulováno.

Pokud by mělo jít ve výsledku o hru, je nutné zmínit, že Bleszinski sice před nějakou dobou zanevřel na vývoj, svět videoher ale nadále pečlivě sleduje.

„Musím něco vytvářet. Vážně mi to chybí, i když vážně netuším, co by to mělo být. Psaní, kreslení, možná hra, ale… Bože, už v dětství jsem si tvorbu zamiloval a už brzy opravdu budu muset NĚCO udělat! To nutkání je zpátky,“ napsal Bleszinski na konci minulého roku. Potvrdil také, že onou tvorbou nebude točení videí na YouTube nebo streamování, měl pro to ostatně jeden docela silný argument: „Lidi, no tak, je mi 44!“ Nezbývá tedy nic jiného, než trpělivě počkat, co od Bleszinskiho nakonec vzejde a sledovat, zda jeho nový projekt uspěje, či nikoliv.

Pokud by mělo jít ve výsledku o hru, je nutné zmínit, že Bleszinski sice před nějakou dobou zanevřel na vývoj, svět videoher ale nadále pečlivě sleduje. V poslední době například chválil akci Grounded od Obsidianu, kterou momentálně představují redaktoři Game Informeru, líbilo se mu i včerejší odhalení Assassin’s Creed Valhalla a pravidelně se svými fanoušky rozebírá, co se kde šustne. Snad tedy bude schopný svůj přehled uplatnit a výsledkem jeho snahy nebude třeba porouchaný battle royale…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru