Cities: Skylines II, Paradox Interactive, Cities: Skylines II na konzole bylo odloženo na neurčito

Cities: Skylines II na konzole bylo odloženo na neurčito

Vydání rok od PC verze vývojáři nestíhají. Postupují, ale stále řeší problémy a opravy chyb

Zdroj: Paradox Interactive
Název: Cities: Skylines II Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 24. 10. 2023

Pokračování Cities: Skylines mířilo na PC i konzole, ovšem krátce před vydáním loni v říjnu byla konzolová verze odložena na letošní rok. Cities: Skylines II se od svého vydání na PC potýkalo s řadou problémů. A i když se nyní situace kolem hry zlepšuje, stále nemůžeme mluvit o výhře a vykoupení. Tomu nyní nepomáhá ani další odklad vydání na konzole PlayStation 5 a Xbox Series na neurčito. Vývojáři ze studia Colossal Order to tradičně oznámili prostřednictvím příspěvku na fóru Paradoxu a sociálních sítích.

„Drazí konzoloví hráči, rádi bychom vás informovali o změně plánů ohledně vydání na konzole,“ začínají vývojáři svou nemilou novinku. „Bohužel jsme ještě nedosáhli stability a výkonu, které jsme si dali za cíl pro konzolové vydání. Bez verze release candidate (RC) nejsme momentálně schopni splnit říjnové okno vydání,“ vysvětlují. Vývojáři se tak původně snažili přinést hru na konzole rok po vydání na PC, stále však nemají testovací verzi RC, jež by již s posledními testy mohla být i konečnou verzí. Vývojáři dle svých vlastních slov činí pomalý, ale postupný pokrok, ale stále narážejí na problémy, které mají vliv na herní zážitek. Brzy by snad měli mít novou verzi, aby ji mohli v srpnu důkladně testovat, na základě čehož se uvidí, zda mohou směřovat k vydání a stanovit datum, nebo zda budou muset řešit další opravy.

„Chápeme, že je to zklamání, také to není to, v co jsme doufali. Nicméně jsme odhodláni vás informovat o průběhu tohoto vývojového procesu, i když aktualizace nejsou vždy takové, jaké bychom rádi. Děkujeme vám za pochopení a podporu,“ dodali vývojáři na závěr. Zatímco se řada hráčů shoduje, že je pochopitelně potřeba vydat funkční verzi, někteří vnímají takto dlouhý odklad oproti původním plánům jako nepřijatelný. Mnoho z nich však oceňuje otevřenost vývojářů a to, že se snad nebude opakovat natolik problémové vydání jako u PC. Snad tedy vývojáři problémy Cities: Skylines II v dohledné době vyřeší, aby hra na PlayStation 5 a Xbox Series vyšla v co nejlepším stavu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru