Circuit Superstars, Square Enix, Circuit Superstars je krásnou připomínkou Micro Machines

Circuit Superstars je krásnou připomínkou Micro Machines

Oproti arkádové legendě se bere trochu vážněji. Na Steamu už odstartoval předběžný přístup

Zdroj: Square Enix
8. 3. 2021
Název: Circuit Superstars Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Nezávislých her vzniká takové množství, že je prakticky nemožné objevit každý potenciální klenot nebo ho alespoň nosit v hlavě, když oznámení a vydání dělí dlouhé roky. Něco takového se mi stalo se závody Circuit Superstars, které byly představeny na E3 2019, tehdejší trailer jsem slupnul jako malinu, a pak spolehlivě zapomněl, že hra vůbec existuje. Před několika dny ale vyšla v programu předběžného přístupu na Steamu a tak mocný zážeh náklonnosti jsem ke videohře necítil už nějakou dobu. Pokud si totiž pamatujete na Micro Machines nebo třeba legendární Ignition, odeberte ze vzpomínek ryze arkádové pojetí, přidejte moc pěknou nadčasovou grafiku a máte před sebou velmi nápadité top-down závody s příměsí fyzikální simulace.

Za Circuit Superstars stojí 5členné nezávislé studio Original Fire Games, které svým nápadem i způsobem zpracování dokázalo získat společnost Square Enix coby vydavatele. Díky tomu se hra v budoucnu podívá také na PlayStation 4, Xbox One a Switch, byť v tuto chvíli napínají vývojáři veškeré úsilí směrem k early accessu na Steamu. Do něj vstoupila hra 5. března, a ačkoliv nabízí jen zlomek slibovaného obsahu plné verze, už teď v ní můžete strávit několik příjemných hodin. K dispozici je volné ježdění proti umělé inteligenci, nebo ve čtveřici na jednom počítači, dále víkendové časovky, arkádový režim a také betaverze multiplayeru, nabízející závody v pěti kategoriích. Těm odpovídají i vozidla, která můžete v Circuit Superstars osedlat a potěšit vás může vcelku nečekaná pestrost. Vedle tříd GT a rallycross nabízí hra také mód SuperTrucks, Eurotrucks a v neposlední řadě i openwheely, kam je zařazen moderní a historický monopost formule 1. Všechna vozidla i jednotlivé prvky závodníka si lze v menu drobně upravit a nepochybujeme, že právě skrze nabídku vozů a kosmetické doplňky bude do hry po vydání proudit hlavní část nového obsahu.

Ani tak by ale samotné závodění nemělo stát v pozadí a právě na tomto poli se Circuit Superstars jeví nejsilněji. Jak už bylo naznačeno výše, nejde o ryze arkádové ježdění, ale o závody, v nichž mají auta odlišnou fyziku, počítá se rovněž s deformací pneumatik či ubýváním paliva v nádrži a s tím spojenými zastávkami v boxech. Celkové zpracování jízdy tak na hráče klade trochu vyšší nároky než v jiných podobných hrách a ruku v ruce s tím jdou i samotné tratě. Vývojáři jich momentálně chystají sedm, do budoucna počet navýší a podle všeho má smysl věnovat čas postupnému zdokonalování. Stejně jako v tradičněji pojatých simkádách záleží na nájezdu i výjezdu ze zatáček, brzdných bodech a dalších drobnostech, které mohou ovlivnit výsledný čas. A nutno podotknout, že závody mohou někdy trvat docela dlouho, uvážíte-li, že po trati můžete kroužit třeba i 13 kol, což – opět – není pro podobné hry úplně typické.

Na konto early accessu pak lidé z Original Fire Games uvádí, že počítají přibližně se 6-12 měsíci, po které chtějí hru optimalizovat a postupně vylepšovat, aby oslovila co nejširší skupinu hráčů a zbytečně nediskvalifikovala ty, kdo hledají výzvu, ani ty, kdo si chtějí u závodů jen odpočinout. Nadějí rovněž je, že vývojáři sami sebe popisují jako absolutní nadšence do závodů všeho druhu a Circuit Superstars má být tou hrou, kterou by si sami chtěli zahrát. V kombinaci s opravdu pěknou vizuální i zvukovou stránku mají zaděláno na solidní úspěch, čemuž odpovídá i aktuální „Velmi kladné“ hodnocení na Steamu a příjemná cena 17 eur, která se však bude s vydáním plné verze zvyšovat.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru