Life Is Strange: True Colors, Square Enix, Čínští hráči se bouří proti tibetské vlajce v Life is Strange

Čínští hráči se bouří proti tibetské vlajce v Life is Strange

Na hru i na autory se na Steamu snesla hlasitá kritika. Objevuje se hned v úvodu True Colors

Zdroj: Square Enix
13. 9. 2021
Název: Life Is Strange: True Colors Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 9. 2021

O tom, že je Čína velice citlivá na některá témata, nemá smysl vést vleklou debatu. Tak to prostě je, ať už si o tom myslíte cokoli. Čínští hráči mnohdy berou jakýkoli hypotetický útok na svou zemi podobně vážně jako političtí představitelé Pekingu. Ve hře Life is Strange: True Colors se ve městečku Haven Springs objevuje krámek nazvaný Treasures of Tibet a visí na něm tibetská vlajka. To se čínským hráčům ani trochu nelíbí, jde o tabuizované téma a na vývojáře a na titul se za to snesla na Steamu značná kritika.

Ačkoli průměrné hodnocení hry zůstává nadále velmi kladné a 87 procent hráčů hodnotí hru pozitivně, pod spoustou negativních recenzí jsou podepsaní právě hráči z Číny, kteří zdůrazňují ideu jednotné Číny a odmítají jakékoli náznaky nezávislosti Tibetu a dalších regionů. Je však velmi pravděpodobné, že politika Valve regulující review bombing podobné komentáře nezahrne do výsledného průměru jako nesouvisející s produktem jako takovým a jeho kvalitou.

Capcom před časem nahradil vlajku ve Super Street Fighter II Turbo

Vývojáři z amerického studia Deck Nine se zatím k situaci nijak nevyjádřili. To samé platí pro vydavatele, kterým je společnost Square Enix. V tuto chvíli tak není jasné, zda jde o nějaké opomenutí, anebo záměrné gesto. Lze si ovšem jen stěží představit, že by ve světle dřívějších zpráv autory nenapadlo, že může být jejich tibetský obchůdek ve fiktivním městečku čínským hráčům trnem v oku.

Nejde samozřejmě ani zdaleka o první podobný případ. Asi nejznámější kauzou podobného ražení byl tchajwanský horor Devotion, který obsahoval posměšky na adresu čínského prezidenta. Čínští hráči se ale bouří i proti mnohem méně nápadným politickým gestům. Herní firmy proto občas sahají i do historie. Capcom třeba před časem nahradil vlajku Hongkongu tou čínskou v nové verzi bojovky Super Street Fighter II Turbo u postavy Fei Longa.

Obchůdku Treasures of Tibet, který se objevuje hned na začátku hry, jsme si všimli i my v pátečním streamu.

Nahlásit chybu v článku

27

Napsat komentář

Další články
Nahoru