Čínský Tencent koupil podíl ve studiu Bohemia Interactive

Čínský Tencent koupil podíl ve studiu Bohemia Interactive

Mohl by to být jeden z vůbec největších obchodů v českém herním odvětví

Zdroj: PLA Forces/Arma
9. 2. 2021

Spekulace se potvrdily. I když od těch úplně prvních už uteklo víc než půl roku. Největší české studio Bohemia Interactive oznámilo, že čínský gigant Tencent získal ve firmě menšinový podíl. Tým ujistil, že bude i nadále fungovat nezávisle a pod vedením dosavadního managementu. Většina studia Bohemia Interactive nadále zůstává v českých rukou.

„Tímto krokem se zařazujeme po bok špičkových světových herních studií, ve kterých působí firma Tencent jako strategický investor.“

Obě firmy se dohodly nezveřejnit detaily obchodu. Šéf společnosti Marek Španěl si nové partnerství pochvaluje. “Jsme rádi, že prohlubujeme naše vztahy s Tencentem, jednou z nejvýznamnějších internetových i herních společností na světě,” uvedl. “Těšíme se, že budeme pracovat na našich současných i budoucích projektech s podporou silného partnera, který nás po mnoho let zná a chápe náš jedinečný přístup k vývoji online her,” věří Marek Španěl.

Vypíchl současně, že Tencent takto už dříve vstoupil do jiných velkých a úspěšných herních společností z celého světa. “Tímto krokem se zařazujeme po bok špičkových světových herních studií, ve kterých působí firma Tencent jako strategický investor. Jsou jimi například Epic Games, Paradox Interactive, KLEI entertainment a mnoho dalších,” dodal Španěl.

Spekulovalo se, že by i za menšinový podíl mohla čínská společnost zaplatit více peněz, než za kolik se dříve prodala celá studia Warhorse a Beat Games.

Loni v červnu se na základě článku serveru The Information spekulovalo, že čínský Tencent měl za 260 milionů dolarů (6,2 miliardy korun) získat až 80procentní podíl, a stát se tak většinovým majitelem největšího českého herního studia. Firma později zprávy popřela s tím, že nejsou pravdivé.

Znovu se pak začalo spekulovat o investici Tencentu před pár dny. S ohledem na další růst firmy se předpokládalo, že by i za menšinový podíl mohla čínská společnost zaplatit více peněz, než za kolik se dříve prodala celá studia Warhorse a Beat Games. Nutno ale ještě jednou zdůraznit, že se jednalo jen o odhady a skutečnou výši podílu i jeho cenu znají jen zúčastněné strany.

Nahlásit chybu v článku

10

Napsat komentář

Další články
Nahoru