Čínská policie zasáhla proti „největším cheaterům“ světa

Čínská policie zasáhla proti „největším cheaterům“ světa

Zabaven byl majetek v hodnotě 46 mil. dolarů. Byznys kvetl díky prodeji cheatů do CoD

Zdroj: Activision
31. 3. 2021

Čínská policie ve spolupráci se společností Tencent provedla úspěšný zásah proti skupině Chicken Drumstick, kterou lze s ohledem na výši zabaveného majetku považovat za největšího poskytovatele cheatů na světě. Jak informuje BBC, policie z města Kchun-šan ukončila podnikání skupiny, která nashromáždila movitý majetek ve výši 46 milionů, kam spadá například i sbírka luxusních vozidel. Co se týče peněz, za prodej cheatů do her jako Call of Duty Mobile nebo Overwatch si zmiňovaná skupina přišla na dalších 76 milionů dolarů, což status největších cheaterů jen podtrhuje.

Zdroj: Weibo

Prodej cheatů probíhal přes webové stránky a oslovoval podle BBC zákazníky ze stovek zemí a regionů po celém světě. Většina cheatů byla distribuována v rámci předplatitelského programu, za který zákazníci platili od 10 dolarů za den, až po 200 dolarů za měsíc. Celkově mělo vzniknout 17 cheatovacích aplikací, za kterými stálo 10 lidí, počet zainteresovaných osob ale může být podle vyjádření policie vyšší. Celá operace pak podtrhuje, nakolik je pro velké společnosti boj s podvodníky klíčový a zapojení Tencentu naznačuje, že stejným způsobem může k podobným problémům v souvislosti s jinými hrami přistoupit obdobně.

Nahrává to pak pochopitelně i společnostem, které poskytují anti-cheatovací nástroje, jako nedávno zmiňované Denuvo. Nad rámec nechvalně proslulé ochrany proti kopírování totiž poskytuje i tyto služby, které jsou momentálně dostupné i vývojářům her pro konzole. Celkově prý Denuvo pomohlo ochránit přes 2 miliardy instalací blíže nespecifikované tisícovky her pro PC, konzole i mobilní zařízení a je zjevné, že iniciativa bude jenom růst.

 

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru