Forza Horizon 5, Xbox Game Studios, Čím dál víc indicií ukazuje na novou Forzu v Mexiku

Čím dál víc indicií ukazuje na novou Forzu v Mexiku

Na další destinaci se shodují insideři a podporují ji i autíčka Hot Wheels. Objeví se prý na E3

Zdroj: Microsoft
24. 5. 2021
Název: Forza Horizon 5 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 9. 11. 2021

Zdá se, že s novou Forzou skutečně zamíříme do Mexika. A tím myslíme nový díl arkádovější větvě Forza Horizon od studia Playground Games, který přitom ještě ani nebyl – na rozdíl od nové Forzy Motorsport – oficiálně oznámen. Původně se spekulovalo o tom, že v pokračování zamíříme do Japonska, nebo obecně do Asie. Nebylo to ostatně poprvé.

Zdá se, že by se hra mohla oficiálně představit na letošní E3, jak tvrdil třeba insider Klobrille, a vyjít letos před Vánoci.

Už v dubnu se ale objevily náznaky, že cílovou destinací bude spíš Mexiko. Kromě jiného to tvrdili Jeff Grubb a Jez Corden. Magazín Windows Central pak přidal další podrobnosti. Zdá se, že by se hra mohla oficiálně představit na letošní E3, jak tvrdil třeba insider Klobrille, a vyjít letos před Vánoci. Ještě předtím, než na trh dorazí Forza Motorsport.

Magazín Generación Xbox v polovině května přišel s teorií, že jsme vlastně měli další díl celou dobu na očích a jen si to neuvědomili. Vrátil se k představení samotné konzole Xbox Series X v prosinci 2019. Zde se ve stylizovaném videu objeví Master Chief, fotbalista, ale i sportovní auto v krajině, která by mohla být klidně Mexikem. Jasně, jsou to jen stylizované záběry a nikdo neříká, že se jedná o konkrétní hry, ale jde o další dílek do skládanky.

No a konečně poslední stopa se objevila v těchto dnech. Společnost Hot Wheels má na letošní podzim plánovat nová autíčka ve spolupráci s Forzou Horizon. To samo o sobě může naznačovat, že vydání nového dílu může přijít ve stejném termínu. Ale fanoušky ještě víc zaujala podoba obalu. V pozadí se totiž nachází pouštní krajina, která by docela dobře mohla být také v Mexiku.

Zdůrazňuji, že mohla, nemusela. Jakkoli každý tento střípek sám o sobě není žádným super argumentem, jejich kombinace už vypadá jako víc než dílo náhody. Pravdu se dost možná dozvíme už příští měsíc na tiskovce Microsoftu.

V předchozích díle Forzy Horizon jsme se vydali do amerického Colorada, jižní Francie a severní Itálie, Austrálie a naposledy do Velké Británie. Stojí také za připomenutí, že stejný engine – ForzaTech, bude pohánět rovněž nový díl Fable, jak nedávno vyplynulo z pracovního inzerátu Turn 10 Studios. I na něm pracují autoři Forzy Horizon z týmu Playground Games.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru