Sniper Ghost Warrior: Contracts 2, CI Games, CI Games chystají pokračování Ghost Warrior Contracts

CI Games chystají pokračování Ghost Warrior Contracts

Vývojáři se plánují k sérii vracet pravidelně. Další díl bude mít menší rozpočet

Zdroj: IGN
29. 3. 2020
Název: Sniper Ghost Warrior: Contracts 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 4. 6. 2021

Loni vydaná stealth akce Sniper: Ghost Warrior Contracts přinesla do série změnu v podobě obrovských otevřených lokací a rozdělení do několika málo misí. Nejednalo se o perfektní záležitost a mouchy se na hře nalézt určitě daly (viz naše recenze), nicméně své kouzlo hra měla a stejně tak nabízela i jisté nepopiratelné kvality. Mezi ty patřil třeba výjimečný design úrovní, což si zjevně myslelo i poměrně velké množství dalších hráčů. Polský tým CI Games si totiž celkové prodeje hry i reakce hráčů pochvaloval a na to konto se už dokonce pustil i do vývoje pokračování. To naváže na myšlenky loňské hry a navrch slibuje i něco unikátního navíc.

Vývojářský tým se skládá ze zkušených lidí, takže práce na pokračování je mnohem předvídatelnější. Je snadnější pravidelně plánovat a reagovat na cokoli, co se neodehrává dle plánu.

Oznámení přichází skrze web Strefa Inwestorow, který měl možnost udělat rozhovor s prezidentem CI Games, Markem Tymińskim. Ten kromě potvrzení zahájení prací na pokračování Sniper: Ghost Warrior Contracts rovněž připomněl i druhý díl hardcore RPG Lords of the Fallen a uvedl, že i zde probíhá vše v naprostém pořádku. Každopádně co se týče dalšího dílu stealthové série Sniper, tak to je již v plné produkci. Nicméně i tak je prý ještě předčasné mluvit o konkrétnějších informacích, ne-li rovnou o plánovaném datu vydání. Sliby vyřčené v tomto ohledu by navíc mohly být o to zrádnější vzhledem k situaci, jaká nejen u nás panuje, nicméně, jak už vyplývá ze slov hlavy studia, k odhalení onoho data vydání by mohlo dojít ještě letos: „Práce na Sniper Ghost Warrior Contracts 2 jsou v plném proudu. Na zveřejnění data vydání je příliš brzy, ale nevylučuji, že k tomu dojde letos. Vývojářský tým se skládá ze zkušených lidí, takže práce na pokračování je mnohem předvídatelnější. Je snadnější pravidelně plánovat a reagovat na cokoli, co se neodehrává dle plánu. V přípravě je i velká novinka, která by měla vybízet k nákupu jak fanoušky série, tak i nové hráče. Ve srovnání s minulým dílem také představíme mnoho dalších vylepšení. Půjde o zcela nový příběh v jiném regionu světa. Hra dorazí na konzole i na PC a její rozpočet bude nižší než ten předchozí. Pravidelným vydáváním her v této sérii budeme také schopni alespoň částečně ponížit marketingové náklady.“

Z těchto informací mohou na první pohled vyplývat zejména dvě klíčové novinky. Menší rozpočet hry by mohl něco naznačovat o menším rozsahu hry, tady bych ale doporučoval být v jakýchkoli předpokladech opatrný. Vývoj zjevně nastartoval velmi krátce po vydání předchozí hry, nebo možná rovnou spolu s vydáním. Už jen z toho vyplývá, že z hlediska použití technologie a řady doprovodných prací už mají vývojáři vlastně hotovo a minimálně část programového základu hry mohou sdílet s původním Ghost Warrior Contracts. Z toho by v takovém případě mohlo vyplývat i to, že i pro titul podobného rozsahu by v otázce produkce vystačil menší rozpočet. Tou druhou zajímavou věcí je pak příslib nějaké větší novinky. A vzhledem k tomu, že herní průmysl již delší dobu kráčí směrem k větší míře socializace, tak někteří fanoušci (například na Redditu) začínají spekulovat o tom, zda se onou novinkou nemyslí například přídavek v podobě kooperativního režimu. Nicméně v obou případech se jedná o předpoklady a nezbývá, než si na bližší odhalení hry a na konkrétnější detaily počkat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru