Dying Light 2: Stay Human, Techland, Chystané DLC pro Dying Light 2 patrně nabídne gladiátory

Chystané DLC pro Dying Light 2 patrně nabídne gladiátory

Uvrhne nás do arén a bitev, možnou podobu DLC zrekonstruoval fanoušek z objevených dat

Zdroj: Techland
20. 7. 2022
Název: Dying Light 2: Stay Human Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , , , Datum vydání: 4. 2. 2022

Datamineři možná odhalili první DLC pro Dying Light 2, jež by mohlo nést název Opera. Naznačují to soubory, které byly objeveny ve verzi hry v1.4.0 z 14. června. Nález detailně vytěžil a zpracoval speedrunner a YouTuber vystupující pod přezdívkou Bub, jenž se často zabývá právě hrou Dying Light a mimo jiné je i držitelem rekordu ve speedrunu úrovní Prison Heist v prvním dílu. Nyní se však podívejme na to, co nám ukázal ze dvojky – chystané DLC by se mělo točit kolem gladiátorů a soubojů v arénách.

Součástí odhalení jsou celé audiokontejnery, více než 2000 placeholder replik, které jsou zatím zpracovány formou TTS (text-to-speech) v polštině, různé části dialogů, scénář a storyboard pro souboj v aréně a nové 3D modely, v jejichž názvech lze dohledat řadu dalších zajímavých věcí. Bubovi se z nich podařilo sestavit víceméně funkční a teoreticky reálný celek, který na hráče skutečně za nějaký čas čeká. V souborech se nachází také velké množství komentářů, které díky detailnosti umožňují možný výsledek opět trochu lépe rekonstruovat a nahlédnout vývojářům pod ruce.

Příběh by hráče měl zavést především do opery Astrid, která je největší arénou ve městě. Tam je ovšem třeba se nejprve probojovat skrze menší arény a kolbiště jinde po městě, Astrid je totiž místo jen pro vyvolené a ty nejlepší. Aréna by měla rovněž disponovat několika různými uspořádáními, například s jinými nástrahami. Modely pak můžeme vidět přímo ve videu, které Bub zpracoval. K vidění toho je ovšem mnohem více, v podstatě by se dalo říct, že téměř vše důležité. Je zde prostor, z textů se dozvídáme interakce, máme popis scén a dialogy v textové podobě.

Známy jsou i postavy, jež by měly být součástí DLC. Nejdůležitější je přímo Astrid, která (který?) celou operu, jež ostatně nese její/jeho jméno, řídí. Dále je zde Skullface (Abel), jenž je nejsilnějším gladiátorem a zároveň slouží Astrid coby pravá ruka. Oproti tomu Ogar, jenž je popisovaný jako silný 50letý chlap, je někdejším šampiónem arény, ale s Astrid se stali nepřáteli. Zároveň má nevlastního syna Cira, který se chce rovněž stát šampionem a je Aidenovým přítelem.

Příběh má mít dva konce a k postupu je třeba se účastnit soubojů a výzev a postupně stoupat po žebříčku. Za každé vítězství má být navíc odměna v podobě zbraně nebo vylepšení. Výzvy samotné pak nebudou pouze o boji, ale i o parkouru. Pochopitelně se objeví i nové lokace, minimálně zde bylo ukázáno například zázemí bojovníků, věznice, suterén a nejrůznější chodby. Podívat se ale máme i do kanceláře, v níž úřaduje Astrid, do jakéhosi kostela nebo do stanice metra.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru