Chystá se první český festival indie herní tvorby

Akce Final_final(1) představí nejen nezávislé videoherní umění napříč všemi žánry a styly

Zdroj: Final_final fest/Zuzana Kotrbová
12. 8. 2022

V Česku se pravidelně koná řada akcí zaměřených na hry a herní průmysl, například Game Developers Session v Praze nebo Game Access v Brně, případně Česká hra roku, nejrůznější Game Jamy či brněnský festival Gamer Pie. Především prvním dvěma zmíněným akcím, jež poutají pozornost zejména profesionálů, chce nyní být protipólem festival nezávislých her a nejen herní tvorby. Jednodenní akce nazvaná Final_final(1) je určena tvůrcům a umělcům všech žánrů, stylů i médií.

První pražský festival nezávislého videoherního umění a všeho okolo, jak jej pořadatelé sami označují, se uskuteční 8. října od 17:00 v Holešovické šachtě. Během večera budou mít návštěvníci i zúčastnění tvůrci možnost vyzkoušet přihlášené a vybrané hry, dojde i na mikropřednášky vystavujících, diváckou cenu a nesmí chybět ani večírek, přičemž vstupné bude dobrovolné. Celý festival je ostatně neziskový.

Zdroj: Zuzana Kotrbová

V tuto chvíli je navíc možné přihlásit vlastní hru a ucházet se tak o místo mezi vystavujícími. Přihlášky jsou otevřené až do 20. září. Výtvorem nemusí být jen hotová hra, ale klidně i hratelný prototyp, demoverze či různá interaktivní tvorba. Za festivalem stojí Ondřej Trhoň, Ondřej Paška a Andrea Hubert ze studia Charles Games, o vizuál se postarala Zuzana Kotrbová.

Final_final(1) je oslava rozmanitosti nezávislého herního a hravého umění, experimentálních a divných her, útulek po zatoulané interaktivní projekty.

Final_final(1) je oslava rozmanitosti nezávislého herního a hravého umění, experimentálních a divných her, útulek po zatoulané interaktivní projekty,“ říká jeden z pořadatelů Ondřej Trhoň. „Protipól komerční tvorby, kde hranice neurčuje průzkum trhu – DIY projekty, které jsou dělané s láskou a smyslem pro posouvání hranic herního média.“

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru