Tintin Reporter – Cigars of the Pharaoh, Microids, Chystá se nová hra na motivy Tintinových dobrodružství

Chystá se nová hra na motivy Tintinových dobrodružství

Na akční adventuře pro PC a konzole pracují autoři Syberie. Představení hry je na dohled

Zdroj: Moulinsart
24. 4. 2020
Název: Tintin Reporter – Cigars of the Pharaoh Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 7. 11. 2023

Kreslíř Hergé nechal ve třicátých letech minulého století vzniknout dnes již legendárnímu komiksu o mladém reportérovi Tintinovi, jeho psovi Filutovi, dobráckém kapitánovi Haddockovi a hlavně o plejádě báječných detektivních dobrodružství, kterými na vlnách humorné frašky Tintin s lehkostí proplouvá. Komiksu se po celém světě prodalo více než 200 milionů výtisků a vedle nezapomenutelného seriálového ztvárnění se dočkal před devíti lety také digitálně animovaného celovečerního filmu od Stevena Spielberga. V té době také přišlo ke slovu dosud nejambicióznější videoherní zpracování v podobě The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn (trailer níže), kterou na základě licence zmiňovaného filmu přichystal Ubisoft. Od té doby se ale po Tintinovi slehla zem, což se teď snaží dosavadní majitel licence Moulinsart (Hergé Foundation) napravit za přispění francouzského studia Microids. Právě autoři Syberie a vydavatelé adventury Blacksad, ale také nepříliš povedených remasterů Asterix & Obelix XXL 2 a 3, se totiž pouští do vývoje nové akční adventury pro PC a konzole.

Vývojáři o tom před krátkou chvíli informovali na oficiálních stránkách, nepřinesli ale zatím žádné bližší detaily, na které by mělo podle jejich slov dojít později. V tiskové zprávě nicméně vyjadřují obrovskou radost z toho, že mohou být partnery Moulinsart a ve vývoji nové hry vidí obrovskou příležitost: „Jsme z téhle spolupráce nesmírně potěšení. Snažili jsme se ji domluvit už nějakou dobu a tohle oznámení je výsledkem kreativního procesu, prostřednictvím kterého jsme byli schopní přesně popsat, jakým směrem se bude projekt ubírat a jak na něm můžeme vzájemně pracovat,“ uvádí šéf studia Stephane Longeard. Jasně tím naznačuje, že iniciativa přišla ze strany vývojářů a Moulinsart nemusel aktivně nový videhoerní projekt vyhledávat, i tak jsou ale autoři komiksu za tuto spolupráci rádi a doufají v další prohloubení povědomí o Tintinovi. „Nová hra pro PC a konzole skvěle zapadá do odkazu dobrodružství našeho nejslavnějšího reportéra. Naším cílem je nabídnout mainstreamovému publiku zábavu a přátelskou hratelnost pro každého,“ říká ředitel Nick Rodwell.

Nová hra pro PC a konzole skvěle zapadá do odkazu dobrodružství našeho nejslavnějšího reportéra. Naším cílem je nabídnout mainstreamovému publiku zábavu a přátelskou hratelnost pro každého.

Z jeho slov je patrné, že se hra nebude brát příliš vážně – tedy přesně v duchu původního komiksu – a není tudíž na místě očekávat něco přehnaně opulentního. Nová hra od Microids to navíc nebude mít úplně snadné, uvážíme-li, že se ani hra od Ubisoftu nedokázala před necelými deseti lety vymanit z hranice průměru a hodnocení byla velmi rozporuplná. Nepomohl ani zvýšený zájem u příležitosti uvedení Spielbergova filmu, který se v dohledné době opakovat nebude a je možné, že nový Tintin zůstane jen okrajovou záležitostí pro fanoušky. Ostatně, na to, jak je komiks populární a celosvětově uznávaný, videoherním adaptacím se příliš nedařilo a od devadesátých let vznikla pouhá hrstka. Jde o veskrze malé tituly jako Tintin on the Moon z roku 1989, o šest let mladší Tintin in Tibet pro Game Boy nebo Tintin: Destination Adventure pro PlayStation a Windows z roku 2001, který už disponoval trojrozměrnou grafikou.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru