Kingdom Come: Deliverance, Deep Silver, Warhorse Studios, Chystá se hraná adaptace českého hitu Kingdom Come

Chystá se hraná adaptace českého hitu Kingdom Come

Podle historické hry může vzniknout film, nebo seriál. Oboje je možné, říkají Warhorse

Zdroj: Warhorse Studios
9. 10. 2020
Název: Kingdom Come: Deliverance Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , Žánr:
Datum vydání:
13. 2. 2018
15. 3. 2024 (Switch)

Magazín Variety přišel s informací, že videohra Kingdom Come: Deliverance od pražského studia Warhorse se dočká blíže neupřesněné hrané adaptace. Český tým se na ní podílí společně s firmou Wild Sheep Content, kterou v Los Angeles založil bývalý manažer Netflixu Erik Barmack. Roli producenta má v projektu i šéf studia Warhorse Martin Frývaldský.

Hledá se režisér a scenárista

Warhose už nám informaci potvrdili. Podle Variety by výsledkem spolupráce mohl být film, nebo seriál. “Možnosti jsou otevřené,” řekl Vortexu marketing manager studia Jiří Rýdl. Magazín Variety dále uvedl, že v tuto chvíli se oslovují potenciální scenáristé a režiséři.

Barmack se domnívá, že příběhové hry jako Kingdom Come: Deliverance jde velmi dobře adaptovat a že oslovují stejně dobře lokální publikum jako to globální. Jde tak o další úspěch pro českou značku, které zahraniční vydavatelé zpočátku nevěřili a musela vzniknout i s pomocí crowdfundingové kampaně. Šéf studia Warhorse Martin Frývaldský připomněl, že zástupci herních firem pochybovali o realistickém RPG bez kouzel a fantasy prvků.

Není bez zajímavosti, že Erik Barmack stojí také za nedávno oznámeným novým filmem podle herní série Yakuza od Segy. Zde je jedním z trojice hlavních producentů. I v tomto případě se teprve hledá scenárista není tak docela jasné, zda půjde o přímou adaptaci některé z her, anebo úplně nové dobrodružství volně inspirované Yakuzou, jejím světem a hrdiny. Více podrobností o filmu najdete v našem starším článku.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru