Chystá se další film podle Yakuzy

Segu patrně povzbudil úspěch Sonica. O víkendu se má představit také nový díl Yakuzy

Zdroj: Sega
25. 9. 2020
Název hry: Yakuza (film)

Magazín Variety přišel se zprávou, že společnost Sega chystá hranou filmovou adaptaci populární herní série Yakuza. Na přípravě snímku se podílejí společnost 1212 Entertainment a Wild Sheep Content. Druhá nejprodávanější značka od Segy po ježku Sonicovi se přirozeně díky svému filmovému pojetí a výpravnosti na adaptaci hodí velmi dobře. Navíc zručně mísí prvky akce, dramatu i humoru.

Japonské podsvětí s Yakuzou zkoumáme už od roku 2005, kdy debutoval první díl na PS2. Od té doby se sága rozrostla o mnoho pokračování i spin-offů. Dočkala se rovněž knižních adaptací nebo rozhlasové dramatizace. Nesmíme ale hlavně zapomenout na to, že jeden film podle Yakuzy už vznikl. V roce 2007 měl premiéru Like a Dragon neboli Yakuza: Like a Dragon, který je založeným na prvním dílu série. Natočil ho respektovaný japonský režisér Takaši Miike, nicméně velkou díru do světa nakonec bohužel udělal.

A aby měli fanoušci o důvod víc k radosti, už tuto neděli má být oznámen úplně nový díl při příležitosti Toyko Game Show.

Nový film teprve hledá scenáristu, takže premiéra je zřejmě ještě hodně daleko. Předčasné je proto ptát se na režiséra i obsazení. I v tomto případě ale bude nejspíš hlavním hrdinou původní protagonista série. Je velmi dobře možné, že k další adaptaci Segu povzbudil obrovský úspěch Sonica na stříbrném plátně. Ten se ostatně dočká pokračování.

Poslední díl herní ságy nazvaný shodou okolností také Yakuza: Like a Dragon vyšel v Japonsku už začátkem roku. Má nového hrdinu, tahové souboje jako v RPG i jinou kulisu. K nám na Západ dorazí v listopadu. A aby měli fanoušci o důvod víc k radosti, už tuto neděli má být oznámen úplně nový díl při příležitosti Toyko Game Show. Bude velmi zajímavé zjistit, jakým směrem bude tato značka pokračovat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru