Chybu v KOTORu II mají hráči obejít pomocí cheatu

Aspyr přichází s oficiálním řešením nepříjemné situace. Do doby, než dorazí očekávaný patch

Zdroj: Aspyr Media
23. 6. 2022

Vývojáři ze studia Aspyr, kteří mají na svědomí port Star Wars: Knights of the Old Republic II pro Switch, připustili po necelých dvou týdnech od vydání, že se ve hře nachází bug, znemožňující dokončení příběhu. Jak jsme vás informovali v úterý, vyjádření k chybě přišlo až po naléhání hráčů, kteří si stěžovali, že po cutscéně Basilisk Crash hra spadne a přes kritické místo se nelze dostat. Pokud jste očekávali, že Aspyr urychleně zapracuje na dokončení patche, díky kterému by bylo možné oblíbené RPG hrát dál, jste na omylu – vývojáři nezveřejnili ani odhad, kdy by se hráči opravy mohli dočkat a místo toho nyní nabízí řešení skrze cheat.

Postup se objevil na webu vývojářů v průběhu noci ze středy na čtvrtek a bez ohledu na nestandardní přístup se skutečně nabízí možnost, jak v hraní pokračovat. „Jde o známou chybu a bude vyřešena v příštím patchi,“ říkají zástupci Aspyru nejdříve, a pak hráče navigují, jak se dostat do cheatovacího rozhraní a co udělat. Pokud máte s chybou problém i vy, postup je následující – ve hře stiskněte třikrát tlačítko L3, tím se otevře cheatovací menu a v něm vyberte položku „Warp“. Vývojáři doporučují,  přesunout se na náhodnou pozici před kritickou cutscénou, a to s celou partou postav, jinak byste totiž po přesunu pokračovali sólo. Následně se stejným způsobem přesuňte na pozici OND504 a vyhněte se kupeckému náměstí, aby vám hra nespadla.

„Stále pokračujeme v prověřování této chyby a budeme tento článek aktualizovat, pokud najdeme nové informace nebo budeme mít zprávu o patchi,“ slibují vývojáři. Dál se ale k problému nevyjadřují a nechávají ve vzduchu viset mírnou pachuť. Jak jsme totiž uvedli už v úterý, hra byla vydána necelé dva týdny, než se problém po upozorněních začal vůbec řešit a nutno rovněž podotknout, že ona cutscéna se nenachází na konci, nýbrž přibližně v polovině celé hry. Věříme ale, že problém bude odstraněn v horizontu dnů a kaňka na jinak skvělé hře a dle recenzí i povedeném portu bude zapomenuta.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru