Chris Avellone se hájí proti nařčením z obtěžování

Chris Avellone se hájí proti nařčením z obtěžování

Slavný scenárista se rozhodl po roce mlčení promluvit. Obvinění chce řešit před soudem

Zdroj: Techland
28. 6. 2021

Před rokem se na Twitteru Karissy Barrows objevily zprávy, v nichž byl herní scenárista Chris Avellone označen za sexuálního predátora, který měl svým nevhodným chováním a vystupováním obtěžovat hned několik žen. Krátce poté, kdy se začaly popisované incidenty řešit v médiích, ukončila spolupráci s Avellonem studia Techland, Hard Suit Labs a Gato, kde pracoval na hrách Dying Light 2, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, resp. The Waylanders. Avellone se na to konto omluvil své bývalé přítelkyni Jackie, kamarádce Karissy Barrows, a na rok se zcela odmlčel. Nyní přichází s dlouhým vyjádřením, ve kterém vznesená obvinění popírá a tvrdí, že se bude kvůli nepodloženým pomluvám bránit u soudu.

„Jmenuji se Chris Avellone. Jsem herní scenárista. Pracoval jsem na Star Wars, Falloutu, Dying Light 2 a řadě dalších her,“ začíná příspěvek na vývojářově blogu. Navazuje na sérii tweetů, v nichž celou situaci popisuje ze svého pohledu a vysvětluje, čím se v uplynulém roce zabýval a proč. Podle svých slov se prý Avellone snažil sám sebe přesvědčit, že falešná obvinění od Karissy Barrows a dalších žen vzešla z mylného pocitu vlastní spravedlnosti. Jak totiž Avellone tvrdí, Karissa a další z jejích kamarádek – Kelly – chtěly „spravedlnost“ pro Jackie, s níž se před lety rozešel poté, kdy si uvědomil, že vztah na dálku nemá smysl. „Motivace pro tyto útoky [vůči mojí osobě] se zdály být jednoduché. Karissa a Kelly byly rozzlobené, že jsem se před necelými sedmi lety rozešel s Jackie. Šlo přitom o ženu, kterou mi představila Karissa na baru během Dragon Conu, kde jsem se s Karissou rok předtím poprvé potkal. A bylo by zvláštní, kdyby mi představila svou kamarádku, pokud by o mně smýšlela jako o sexuálním predátorovi,“ mluví Avellone o jednom z mnoha rozporů vznesených obviněních.

Koncem roku 2020 začala Karissa mazat velkou část svých minulých příspěvků na Twitteru, odstranila vice než 60 000 tweetů, tvrdí Avellone.

Barrows totiž před rokem tvrdila, že ji při prvním setkání nutil Avellone k sexu v hotelovém pokoji, kde navíc spala její spolubydlící, což ale scenárista popírá. „Na konci večera jsme spolu s dalšími dvěma kolegy doprovodili Karissu do jejího pokoje. Když jsme došli ke dveřím, chtěl jsem ji políbit, ona mi to oplatila a na chodbě před jejím pokojem jsme se nadšeně líbali. Po několika minutách mi ale Karissa řekla, že to není dobrý nápad, tak jsem přestal a odešel,“ tvrdí Avellone. Následující večery se přitom měli dál potkávat na večírcích v průběhu Dragon Conu, což Avellone podporuje i společnou fotografií, kterou na svůj Twitter umístila sama Barrows. Navíc s popiskem, že Chris Avellone je „jedním z posledních gentlemanů na zemi (kteří stále pijí)“. Scenáristovi připadá tento příspěvek jako něco, co by zřejmě člověk nesdílel, kdyby mělo den předtím dojít na sexuální obtěžování a naznačuje, že podobných protichůdných tweetů přímo od Barrows existuje víc. „Koncem roku 2020 začala Karissa mazat velkou část svých minulých příspěvků na Twitteru, odstranila vice než 60 000 tweetů a učinila tak krátce poté, kdy některé starší příspěvky rozporovaly její původní obvinění,“ dodává Avellone.

Uvědomte si, že popisuji jen velmi malou část celého příběhu a to, co sdílím, je jen zlomek faktů, korespondence, fotografií a svědeckých výpovědí, které jsem v průběhu jednoho roku nashromáždil.

Spouštěčem falešných nařčení ze sexuálního obtěžování měl být podle scenáristy rozhovor pro IGN, který původně nechtěl Avellone vůbec natočit a nelíbilo se mu, že z něj vystřihli vyjádření jedné z jeho kolegyň. Neměl to být ale obsah rozhovoru, nýbrž samotný fakt, že Avellone dostal prostor na IGN, což pro Karissu – nepohybující se ve videoherním odvětví – bylo potvrzení, že Avellone je stále zaměstnán u her a daří se mu. „Uvědomte si, že popisuji jen velmi malou část celého příběhu a to, co sdílím, je jen zlomek faktů, korespondence, fotografií a svědeckých výpovědí, které jsem v průběhu jednoho roku nashromáždil,“ říká Chris Avellone a potvrzuje, že chce jít s kauzou před soud. „Až se budou nařčení od Karissy probírat u soudu, postaví další tvrzení do jiného světla. Při troše práce je lze snadno prokázat jako nepravdivé,“ věří vývojář. Přichází nicméně otázka, proč nepromluvil dřív a hlavně – proč se před rokem své bývalé přítelkyni omluvil.

„Po první noci, kdy na mě Karissa a Kelly zaútočily na Twitteru (pátek 19. června 2020, pozn. red.) jsem se rozhodl dále nereagovat z několika důvodů. Mám na svědomí mnoho věcí, i když nejsou tím, z čeho mě Karissa Obvinila. Nebyl jsem vždy laskavý k její kamarádce Jackie a dalším. Zranil jsem jejich city, ale tento zločin si nezaslouží vykonstruované obvinění ze sexuálního útoku,“ říká Avellone. „Když jsem se v roce 2014 s Jackie nepříjemně rozesel, omluvil jsem se ji a v roce 2020 jsem to (nerozumně) udělal znovu. Když mi někdo řekne, že jsem mu ublížil, mým prvním instinktem je napravit to, protože tak jsem byl vychován a tak se snažím vystupovat v každodenním životě,“ dodává scenárista. Podle svých slov však nepřestává věřit, že pravda vyjde najevo a doufá, že jeho jméno bude očištěno. Ve svém osobním vyjádření totiž myslí i na svou profesi a změnu, která prý bez jakéhokoliv vyšetřování přišla ze strany tehdejších spolupracovníků a ovlivnila i jeho budoucí angažmá.

Karissa Barrows se k postoji Chrise Avelloneho nevyjádřila a omezila svůj Twitter jen pro schválené followery.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru