Chlapec žaluje Nintendo kvůli loot boxům

Chlapec žaluje Nintendo kvůli loot boxům

V Mario Kart Tour použil otcovu kartu, společně považují mechanismus hry za nemorální

24. 5. 2023

Společnost Nintendo si rozhodně nenechá něco jen tak líbit, o čemž jsme se ostatně mohli přesvědčit už v minulosti, ale i v souvislosti s nedávnými úniky. Žaloba ze strany Nintenda není ničím překvapivým, tentokrát zde však máme opačný případ – společnost byla zažalována kvůli nemorálním loot boxům, přičemž žalobu podal prostřednictvím svého zákonného zástupce chlapec blíže nespecifikovaného věku.

Předmětem sporu je mobilní hra Mario Kart Tour z roku 2019, v níž mladý hráč utratil přes 170 dolarů prostřednictvím karty svého otce, která byla uložena v účtu Nintenda. Právě prostřednictvím svého otce chlapec podal potenciální hromadnou žalobu, jelikož hra podle nich v minulosti porušovala svou mechanikou ve Washingtonu zákon o ochraně spotřebitele a také kalifornské obchodní právo. Také tak podporovala gamblerství, což je především u mladistvých nežádoucí. Tento mechanismus v minulosti fungoval tak, že za nakoupenou herní měnu bylo možné získat náhodné odměny za neuvěřitelných kurzů, přičemž to žaloba označuje za nemorální. V současnosti již tento systém nefunguje a mechanika loot boxů „Spotlight Pipes“ byla na konci minulého roku nahrazena.

Detaily o žalobě, která byla podána letos v březnu, přinesl například Stephen Totilo z magazínu Axios. V ní je požadováno, aby ve Spojených státech byly vráceny peníze všem nezletilým, kteří je utratili právě při nákupu těchto loot boxů. Podle žaloby k tomu byli nejen mladí hráči naváděni, jelikož mělo Nintendo záměrně znesnadnit další postup hrou bez investování skutečných peněz. Nintendo je tak další společností, která bude muset řešit svůj přístup k loot boxům, ačkoli se jich už dříve v Mario Kart Tour zbavila. Stačí vzpomenout například Epic Games a rozhodnutí americké Federální obchodní komise, kvůli čemuž musí společnost zaplatit pokutu 275 milionů dolarů, opakovaně měla problémy i společnost EA.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru