Waxworks: Curse of the Ancestors, Went2Play, Český vývojář pracuje na remaku hororu Waxworks

Český vývojář pracuje na remaku hororu Waxworks

Vylepšená verze s podtitulem Curse of the Ancestors už je k dispozici v early accessu

Zdroj: Went2Play
29. 4. 2020
Název: Waxworks: Curse of the Ancestors Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 20. 12. 2021

Už 8. ledna vyšel v programu předběžného přístupu na Steamu horor Waxworks: Curse of the Ancestors, na kterém pracuje český vývojář žijící ve Spojených státech Patrik Špaček. Dokud na něj však neupozornil ve skupině na Facebooku sdružující české a slovenské herní vývojáře, neměli jsme o tomto projektu vůbec tušení. Jedná se o remake dungeon crawleru Waxworks z roku 1992 od Horror Softu. Za novinkou stojí tým Went2Play.

Zavítáme do starověkého Egypta, středověké Transylvánie, viktoriánské Anglie nebo industriálního dolu.

Autoři titul popisují jako first person mix akční adventury, RPG a hororu a vezmou nás do pěti různých lokací i časových období. Zavítáme do starověkého Egypta, středověké Transylvánie, viktoriánské Anglie nebo industriálního dolu. Ať už budeme zkoumat pyramidy, plížit se po hřbitově nebo v mlžných ulicích Londýna kráčet ve stopách nechvalně proslulého Jacka Rozparovače, v každém z těchto míst musíme řešit hádanky, bojovat s nepřáteli, ale také se nebezpečí vyhýbat.

Samotní autoři popisují hru jako velmi krvavou a titul se nebojí zobrazit explicitní násilí. Kráčí ve šlépějích hororů z osmdesátých let. Went2Play jsou malý desetičlenný tým, který chce převádět staré klasiky do moderního hávu. Někteří jeho členové dříve pracovali ve studiích Illusion Softworks, 2K, Future Games nebo High Voltage Software. Na plný úvazek však na Waxworks podle Patrika Špačka pracují jen dva lidé. Hru pohání technologie Unreal Engine 4 od Epicu.

Titul by měl v early acccesu strávit ještě několik měsíců, ale plné verze se prý dočkáme ještě letos. Vyjít by mohla už v červenci. Ta pochopitelně nabídne už tradičně více obsahu a i opravy objevených chyb. Zkompletuje se také příběhový oblouk. Po vydání kompletní hry se rovněž klasicky zvedne její cena.

Původní hra je k dostání v digitální verzi na GOGu, to jen pro případ, že byste chtěli oba projekty srovnat. Mimochodem, novinka představuje autorizovaný remake, pokud byste o tom snad pochybovali. Vývojáři Curse of the Ancestors se na něm dohodli s původním studiem. S Patrikem Špačkem jsme v kontaktu a rádi bychom vám v následujících dnech přinesl rozhovor.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru