Český titul Lost Hero soutěží v herní „Eurovizi“

Český titul Lost Hero soutěží v herní „Eurovizi“

O vítězi rozhodnou samotní diváci v živém přenosu tento pátek během Gamescomu

Zdroj: Gold Knights
25. 8. 2020

Letošní Gamescom sice proběhne jen v on-line prostoru, ale jeho program by přesto mohl nabídnout zajímavý obsah. Nebo v to alespoň pevně doufáme. V rámci digitálního veletrhu se přinejmenším letos vůbec poprvé uskuteční evropská videoherní soutěž EuroPlay Games Contest, která je inspirovaná hudební Eurovizí. O ocenění tu bude usilovat 15 převážně evropských připravovaných titulů, po jednom z každé země.

O vítězi rozhodně hlasování na Twitteru

Českou vývojářskou obec bude prostřednictvím Asociace českých herních vývojářů reprezentovat “fromovka” Lost Hero od studia Gold Knights. Do užšího výběru se dostalo sedm českých počinů, z nichž odborná porota nominovala právě projekt, který vede Pavel Jiří Strnad. Vývojáři se při této příležitosti jen před pár dny pochlubili novým videem, které demonstruje rozpracovanou verzi. V akci můžete vidět třeba kooperaci pro dva hráče na rozdělené obrazovce. Titul by měl vyjít příští rok a míří na PC i konzole.

Akce se uskuteční v pátek od 19 hodin a bude přenášena na YouTube, Twitch, Twitter i Facebook. O vítězi rozhodnou hlasováním samotní diváci přímo během streamu. Soutěž organizuje britská asociace UKIE ve spolupráci s partnery z dalších zemí. Kromě Česka a Británie se na EuroPlay Games Contest představí tituly z Belgie, Lotyšska, Polska, Rumunska, Srbska, Švýcarska, Běloruska, Ukrajiny, Bulharska, Nizozemska, Itálie, Španělska a Austrálie, která je se svým zástupcem z Melbourne takovou malou anomálií v evropském klání.

Cílem je pochopitelně zviditelnit jednotlivé projekty a třeba jim tak i pomoci najít další fanoušky, investory nebo vydavatele. Abyste měli představu, kdo se kromě Lost Hero z domácích titulů pokoušel dostat do finále, sluší se vyjmenovat další uchazeče, kterými byly hry Svoboda 1945, Machizzle, Silicomrades, Lords & Villeins, Bzzzt a Drive 4 Survival.

V soutěži bohužel není zastoupena slovenská herní scéna, což je nepochybně škoda. Českému kandidátovi ale můžete držet palce a podpořit jej během show prostřednictvím veřejného hlasování na Twitteru. Abyste měli představu, proti komu Lost Hero stojí, můžete se níže podívat na seznam ostatních finalistů, kteří reprezentují jednotlivé země.

Proti komu stojí české Lost Hero

Monstrum 2 (Velká Británie), Innchanted (Austrálie), Midnight Protocol (Belgie), VALHALL (Bělorusko), Moo Lander (Bulharsko), Baldo: The Guardian Owls (Itálie), Pieceful (Lotyšsko), The Riftbreaker (Polsko), Door Kickers 2: Task Force North (Rumunsko), Going Medieval (Srbsko), Melbits POD (Španělsko), Team: Cars (Švýcarsko), The Falconeer (Nizozemsko), Undungeon (Ukrajina)

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru