Someday You’ll Return, CBE Software, Český horor Someday You’ll Return vyjde později

Český horor Someday You’ll Return vyjde později

Kvůli koronaviru se nadějná novinka od studia CBE Software odsouvá na květen

Zdroj: CBE Software
2. 4. 2020
Název: Someday You’ll Return Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 5. 5. 2020

České studio CBE Software právě oficiálně oznámilo, že nadějný horor Someday You’ll Return vyjde později, jak už nás před pár dny upozornil spoluautor Jan Kavan. Naštěstí odklad způsobený koronavirem nebude dlouhý. Namísto 14. dubna titul vyjde 5. května.

Karanténa vstoupila do nahrávání

Do premiéry na poslední chvíli vnesla prvek nejistoty karanténa. “Pro nás to je určitým způsobem závažné, protože vstoupila do období, kdy jsme měli domluvené nahrávání živé hudby ve studiu, pár drobných dotáček dabingu a probíhaly playtesty. To vše je víceméně odložené,” vysvětlil Vortexu před pár dny spoluautor hry Jan Kavan.

Už tehdy naznačil, že kvůli tomu hra může vyjít o chvíli později. Je totiž nutné dodělat věci, které nezávisí jen na studiu. “Práce ale jinak pokračuje. Naštěstí umíme pracovat vzdáleně, jen některé věci nejsou tak efektivní. U mě je to mírně okořeněné tím, že musím pomáhat holkám se školou, což si vezme dost času,” nechal nás Jan Kavan nahlédnout do svého soukromí. Současně ale dodává, že hry nejsou to nejdůležitější. “Nikdo by se neměl snažit omezení obcházet. Doufám, že nám případný odklad hráči odpustí a hru si užijí i tak,” doplnil.

Odklad je nakonec kratší, než se autoři obávali

Teď Jan Kavan v oficiálním prohlášení vysvětlil, že učinit rozhodnutí odložit vydání bylo pro studio velmi těžké. Betatest prověřil fungování hry a titul je skoro připravený k vydání. Znovu přitom zmínil, že zdržení způsobila nutnost pořídit ještě některé nahrávky, což teď nutnost izolovat se znemožnila. Zopakoval i to, že nejdůležitější je, aby se všichni chránili a udělali vše pro minimalizaci šíření nemoci COVID-19. I když jsou autoři zklamaní, zdraví je na prvním místě, dodal Jan Kavan.

Původně se dokonce domnívali, že budou muset vydání posunout až o několik měsíců, dokud se situace ve světě nezlepší. Ale to se naštěstí nepotvrdilo. S pomocí moderních technologií a nástrojů budou vývojáři schopní dokončit nahrávání na dálku. Díky tomu bude zdržení mnohem kratší, než se nejprve obávali.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru