Alien Horizon, Sandra Lénárdová, Česká vývojářka dělá novou sci-fi budovatelskou strategii

Česká vývojářka dělá novou sci-fi budovatelskou strategii

Alien Horizon už si můžete zdarma sami zkusit. Sandra Lénárdová nás vezme ke hvězdám

Zdroj: Sandra Lénárdová
17. 9. 2021
Název: Alien Horizon Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

V Česku vzniká další vzrušující hra. Sandra Lénárdová pracuje na vědeckofantastické budovatelské strategii Alien Horizon, na kterou upozornil Honza Modrák. Jak už název napovídá, naši kolonii budeme budovat na cizí nehostinné planetě. Tváří v tvář zániku Země se lidstvo vydalo na cestu k blízkým potenciálně obyvatelným planetám. Ta, na které se ocitneme my, má ale k obyvatelné dost daleko a záleží jen na hráči, zda tu lidstvo dokážeme udržet naživu.

Sandra Lénárdová na Alien Horizon pracuje sama a vývoj začal už v roce 2017.

Alien Horizon láká na komplexní správu zdrojů nebo průzkum velké náhodně generované mapy. Budeme bádat, řešit dopravu i zdejší zákony. To vše přitom bez pomocného lana, které by nám někdo v případě nouze “hodil” ze Země. Hra je v tuto chvíli k dispozici zdarma a už nyní si můžete vyzkoušet rozpracovanou aktuální verzi. Dostupná je pro Windows a najdete ji na portálu itch.io. 

Pokud se vám projekt líbí, můžete ho podpořit na Patreonu. Sandra Lénárdová na Alien Horizon pracuje sama a vývoj začal už v roce 2017. Původně se projektu věnovala jen ve volném čase, ale nakonec se do něj pustila naplno. Přesto může vývoj trvat několik dalších let, upozorňuje. Sandra kromě jiného dříve pracovala na hře Space Engineers.

Riskování namísto hry na jistotu

Autorka říká, že vždycky cítila, že omezovat umění řetězy komerčních zájmů vede k nevýrazným a “bezpečným” projektům, které nemohou dostát svému plnému potenciálu. Logicky tak zřejmě muselo dojít k tomu, k čemu došlo. Díky podpoře na Patreonu může podle ní vzniknout skutečně jedinečný zážitek.

Zajímavě stylizovaná hra si určitě zasluhuje vaši pozornost a nic není snazší, než si ji vyzkoušet, když vás to bude stát jen čas. Je to přesně ten typ hry, na kterou se díváte a kladete si otázku, jak je vůbec možné, že tohle někdo dokáže dělat sám. O titulu se určitě pokusíme zjistit více a přinést vám brzy další podobnosti.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru