HROT, Česká střílečka Hrot se objeví na akci 3D Realms

Česká střílečka Hrot se objeví na akci 3D Realms

Bude nové video i slevová akce. Mezitím můžete vyzkoušet nový level na hradě Točník

Zdroj: Spytihněv
4. 8. 2021
Název: HROT Vývojář: Platformy: Žánr: Datum vydání: 16. 5. 2023

O druhém ročníku akce Realms Deep zaměřené na střílečky a retro hry jste už u nás na Vortexu mohli číst. Tehdy jsme si kladli otázku, zda se na této show znovu objeví i český zástupce v podobě “socialistické” střílečky Hrot, na které pracuje Spytihněv. V době publikování posledního článku jsme odpověď neznali, ale pak to vypadalo, že Hrot se letos na Realms Deep neobjeví.

Vyzkoušeli jste už nový level?

Tenhle příběh má ale nakonec šťastnější konec. Ať už na tuto skutečnost záměrně odkazuje oficiální plakát, kde z pokladu vykukují matrjošky, anebo jde jen o náhodu, Hrot se nakonec na akci objeví. Pořadatelé z 3D Realms se šikovnému českému vývojáři ozvali, a early access verze jeho titulu tak bude součástí speciální slevové akce, která aktuální ročník opět doprovází.

Ba co víc, Hrot se objeví přímo mezi prezentovanými hrami, a tak bychom měli spatřit nějaké nové video. Samotný Spytihněv jinak průběžně aktualizuje rozpracovanou verzi na Steamu a na sociálních sítích se dělí o některé střípky z vývoje. Poslední update do hry dorazil 18. července a přinesl kromě jiného možnost vypnout HUD, vylepšenou vodu nebo nové zvuky.

V tom předchozím se ale hráči Hrotu dočkali ještě většího překvapení – ochutnávky úplně nového obsahu v podobě jednoho levelu na hradě Točník, nových nepřátel i vybavení. Tento obsah do hry dorazil už 10. července a určitě stojí za vyzkoušení, pokud jste v posledních měsících nechávali Hrot ležet ladem. Ještě dřív pak do hry přibyla nová hudba a další větší i menší drobnosti.

Pokud chcete být projektu co možná nejblíž, sledovat autora můžete nejen díky příspěvkům na Steamu, ale také prostřednictvím Twitteru. Už teď si v Hrotu lze zahrát variaci na populární ruskou digihru a těšit se podle všeho můžeme také na důlní vozík.

Ale ani s tím jsme se nespokojili a Spytihněva kontaktovali, aby nám řekl víc o svých dalších plánech. “Hru neustále vylepšuji a aktualizuji. Nedávno jsem vydal jeden level (zmíněný hrad Točník, pozn. red) z druhé epizody, která se bude jmenovat Degustace. Je tam i pár nových nepřátel a funkční digihra s vlkem a zajícem,” láká autor.

“Další rozpracované levely, které vydám hned, jak budou, jsou uranový důl v Příbrami. Tam půjde jezdit důlní drezínou jako kdysi v Half-Life. Pak chystám Krematorium, kde vycházím z toho strašnického, zase tam budou odkazy na hru Blood, jako jsou funkční varhany,” prozradil Vortexu Spytihněv. Další naznačenou úrovní je malešická spalovna. “Byť v roce 1986 byla ještě na papíře. Ale ta budova mne fascinuje a nějak si ji dobově upravím. Půjde tam nabírat odpad jeřábem a přemisťovat do kotle,” doplnil.

“Mám hotový základ hradu Houska s bránou do pekla, ten mi ale zatím do druhé epizody nesedí geograficky. Nevím ovšem, zda se nějakou geografickou linií vůbec svazovat, to je totiž detail, který asi málokdo bude zkoumat,” uzavřel Spytihněv.

Samotnou hru kromě Steamu najdete i na GOGu. Na druhém jmenovaném místě ji ale zatím nekoupíte.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru