Repeat, Ateliér Duchů, Česká logická hra Repeat se zrodila z game jamu

Česká logická hra Repeat se zrodila z game jamu

First person dobrodružství míří na PC, konzole i VR. Musíme v něm zachránit celý vesmír

Zdroj: Ateliér Duchů
1. 6. 2021
Název: Repeat Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Ateliér Duchů, který funguje pod záštitou Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně, vám snad nemusíme blíže představovat. Pod jeho hlavičkou Dominik Konečný loni v říjnu vydal hru Hadr. Nyní se toto uskupení vrací s novým titulem Repeat. Jde o logickou hru z pohledu první osoby, v níž hráč řeší prostorové hádanky. Příběh je situovaný do vesmíru, který pohlcuje časoprostorová trhlina a naším úkolem je tuto zkázu odvrátit.

Atmosférická hra pro jednoho hráče mi na první pohled připomněla povedený titul Manifold Garden, ale pojďme se na novinku podívat blíže, abychom nedělali předčasné závěry. Stojí za ní opět Dominik Konečný a jeho kolegové Daniel Jenikovský, Matyáš Mrkus, Vojtěch Vaněk a Bohdan Heblík. Nápad se zrodil z úspěšného prototypu pro game jam, kterých se skupina ráda účastní, aby rozvíjela schopnosti svých členů. I když se prototyp tým rozhodl rozšířit a rozvinout jeho potenciál, přeje si současně do jisté míry zachovat minimalismus původních mantinelů. Samozřejmě ale přibudou nové nápady a mechanismy.

Původní projekt pro Ludum Dare postrádal specifické zasazení nebo stylizaci. Šlo o funkční logickou first person hru, ale nabízela podle autorů jen schématický design a jednoduché audiovizuální zpracování. Smyslem totiž bylo prezentovat především klíčový prvek, tedy samotné opakování. S plnohodnotným vývojem se pojí možnost přidat další obsah i motivy. Z automatizovaných pracovních postupů se vývojáři přesunuli k ručnímu designu. Autoři říkají, že vývoj se restartoval, ale nyní jsou již na dobré cestě.

Od prototypu k současné verzi

Víme, že Repeat bude rozdělen do levelů. Budeme zkoumat podivuhodný svět, což ostatně nejlépe dokládají podmanivé scény ze hry. Příběh se pak má ukrývat v samotných hádankách, což zní zajímavě, ale zatím toho o něm víc nevíme. Vývojáři slibují, že nám prozradí víc v dalších deníčcích, jejichž prostřednictvím budeme moci nakouknout do zákulisí týmu.

Repeat pohání engine Unity a míří na PC. Vyjít by měl ještě letos. V létě se prý dočkáme hratelné demoverze. Příští rok pak mají následovat verze pro konzole a VR, což zní super.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru