Ylands, Bohemia Interactive, Česká hra Ylands vstupuje do nové éry

Česká hra Ylands vstupuje do nové éry

Velká aktualizace přidává lore a kampaň, vylepšuje herní zážitek a vývojáři opěvují komunitu

Zdroj: Bohemia Interactive
21. 4. 2023
Název: Ylands Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:
Datum vydání:
5. 12. 2019
20. 6. 2024 (Switch)

České studio Bohemia Interactive máme spojené především se sérií ArmA, případně s Operací Flashpoint, ale nesmíme zapomínat ani na DayZ či Vigor a v poslední době také návrat k vydavatelské činnosti, díky níž nedávno vyšlo Someday You’ll Return: Director’s Cut a chystá se i střílečka kombinovaná se strategií Silica. Od těchto titulů se značně odlišuje free to play low poly dobrodružství Ylands, které v plné verzi vyšlo už na konci roku 2019, ale stálo tak trochu ve stínu. To se ovšem studio rozhodlo změnit a hra prostřednictvím velkého updatu 2.0 s názvem Adventure Awaits obdržela velké množství změn a vylepšení s nimiž začíná svou novou éru.

Ylands se snaží nalákat všechny stávající i zcela nové hráče, aby se přidali do Cechu elegantních dobrodruhů a vydali se za novým dobrodružstvím, jak by se od členů takového cechu ostatně dalo čekat. Ke slovu přijde objevování a průzkum nových tajuplných ostrovů, křižování vln, střety s nepřátelskými zvířaty a osedlání těch přátelštějších, získávání a osvojování si nových technologií, získávání materiálů, stavba všeho možného… Nabízí se toho zkrátka mnoho, jelikož Ylands nabízí krásný stylizovaný světem, kde je možné propustit uzdu své fantazii.

Řadu toho bychom nicméně našli už v původní verzi, případně v poslední velké aktualizaci 1.5: Enhancing Exploration z roku 2020, proto je vhodné si konkrétně představit, s čím přesně vývojáři v rámci své dosud největší aktualizace přišli, jelikož je podle nich na každém rohu něco nového. Kam tedy nakonec vedlo naslouchání komunitě a jaký směr hra od té doby nabrala?

Zásadní změnu či spíše rozšíření představuje příběh – Ylands je díky Cechu elegantních dobrodruhů obohacen o lore a kampaň, díky níž je možné se více ponořit do celého světa. Změny pak nastaly na poli boje, který nyní představuje větší výzvu, ale zároveň i zábavu díky jeho vylepšení a zapojení staminy nebo úhybů. Vylepšení se týká i craftování, které je díky novému rozhraní přívětivější a snazší, a nejinak tomu je i u samotného hlavního menu nebo herního obchodu. Aby bylo snadnější se do hry dostat, je připraven i vylepšený tutoriál a také příručka, jež může hráče provést světem a seznámit jej s jeho možnostmi. Ylands je navíc dostupné nejen na Steamu, ale i na mobilních zařízeních, přičemž nyní by mělo být hráčům k dispozici rychlejší přihlášení skrze účet od Googlu nebo Applu a také lepší rozhraní pro hraní napříč platformami. Celkově mělo během tří let podle vývojářů přibýt přes 90 funkcí a prvků, také ale v pozadí došlo na opravu více než 8500 chyb.

Ylands se původně vydalo směrem populárního Robloxu, který hra následovala až do konce roku 2020. Právě jeho opuštění sami vývojáři vnímají jako jakési vykoupení a přehodnocení svých původních plánů se naštěstí vydařilo. Ylands jako pouhý sandbox příliš neuspělo, ale v současnosti je už označován spíše jako dobrodružný titul, i když si v něm i nadále můžete vytvářet vlastní hry a dobrodružství. Vývojáři nicméně naslouchali hráčům a rozhodli se vyjít vstříc jejich zpětné vazbě, což nakonec vedlo nejen ke zvětšení hráčské základny, která se až čtyřnásobila, ale i zlepšení hodnocení na Steamu. Komunita hry se v současnosti sdružuje i na Discordu, kde si vedoucí Ylands Aleš Ulm pochvaluje jejich přátelskost a vstřícnost, jež považuje v herním světě za unikátní.

Více se přímo od Aleše dozvíte v pondělním vidcastu, u příležitosti vydání popisovaného patche jsme jej vyzpovídali a došlo nejen na reflexi minulosti, ale právě i na současné možnosti Ylands i příběhy, které můžete ve hře zažít.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru