Česká hra Creaks od autorů Machinaria klepe na dveře

Po službě Apple Arcade už dostaly datum vydání i verze pro Windows a konzole

Zdroj: Amanita Design
14. 7. 2020
Název hry: Creaks Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , ,

Česká logická hra Creaks od studia Amanita Design je už od pátku k dispozici pro předplatitele služby Apple Arcade. Zatím si ji tak mohou zahrát jen ti, kteří mají iPhone, iPad, Apple TV nebo Mac. Vývojáři ale dnes oznámili, že už brzy se dočkají i hráči na ostatních platformách. Sympatická novinka totiž samozřejmě míří také na PC a konzole PS4, Xbox One a Switch. Tady všude bude k dispozici už 22. července.

Verze pro Windows/Mac je k dispozici na Steamu i na GOGu. Jde mimochodem o největší release studia, pokud jde o podporované platformy. Autoři Machinaria, Samorosta nebo Pilgrims nás lákají na ručně kreslenou grafiku, klasickou animaci, minihry i estetiku umění 18. a 19. století. Už dříve jsme vás upozorňovali na soundtrack, o který se postaral skotský skladatel a multiinstrumentalista Joe Acheson známý též jako Hidden Orchestra.

I pokud znáte předchozí tituly od Amanity, novinka vás může překvapit. Trochu se totiž odchyluje od zavedeného rukopisu. Na první pohled vás nenechá na pochybách, kdo za ní stojí, hra se ale neovládá jako typická point and click adventura, ale přichází s příměsí logické plošinovky. I proto hlavního hrdinu ovládáme přímo a samotní autoři říkají, že Creaks se nejlépe hrají s gamepadem v ruce.

Tak trochu jiná muchomůrka

Od zpravidla veselých adventur se nový počin odlišuje také tím, že sází na temnou a strašidelnější atmosféru, i když v odlehčeném duchu. Hlavním autorem hry je Radim Jurda, který byl hostem našeho vidcastu loni v únoru. Nadějný titul byl ve vývoji dlouhých sedm let. Více podrobností o Creaks najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru