Česká hra 1428: Shadows over Silesia má demo

Vyzkoušejte si připravovaný historický titul předtím, než v září dorazí plná verze

Zdroj: KUBI Games
3. 6. 2022
Název hry: 1428: Shadows over Silesia Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 4. 10. 2022 Platformy: Žánr:

Nadějná česká hra 1428: Shadows over Silesia přitahuje naši pozornost opakovaně a nyní je opět důvod o ní mluvit. Na Steamu je k dispozici nová demoverze, která obsahuje celou první kapitolu. Vývojář Petr Kubíček láká, že si v demu hráči vyzkouší většinu herních mechanismů včetně funkcí přístupnosti pro nevidomé, kterým jsme se důkladně věnovali už dříve. Současně Petr láká na dvojici vývojářských streamů. Jeden bude česky a druhý anglicky.

Ačkoli titul ještě není hotový, už si připisuje na konto zajímavé úspěchy. Petr Kubíček se účastnil konference Game Access 2022 v Brně a v rámci Indie Showcase tu prezentoval svou novinku ve společnosti desítek dalších her. V rámci akce se vybíral také vůbec nejslibnější projekt v kategoriích Nejlepší hratelnost, Nejlepší vizuální stránka a Nejlepší hra celkově. Hra 1428: Shadows over Silesia byla nominována ve všech třech kategoriích Game Access Indie Awards. I když se nominace nakonec nepovedlo proměnit ve vítězství, stále jde o úspěch, který Petra zjevně potěšil.

Hra vychází 6. září a dočká se vedle digitální verze také té krabicové s řadou bonusů. Protože už se nyní počítá s plnou podporou pro gamepady, stále platí, že by Petr Kubíček rád v budoucnu Silesii dostal také na konzole. Pohání ji engine Unity, takže v zásadě by tomu nemělo nic bránit. Připomínáme, že Petr pracuje na hře přibližně tři roky skoro sám, i když má přirozeně k ruce několik externích spolupracovníků.

Pokud vás historická výprava zaujala, nezdržujte se a utíkejte si vyzkoušet demoverzi. A pro další detaily se ponořte do našeho archivu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru