Nebuchadnezzar, Nepos Games, Česká historická strategie Nebuchadnezzar vyjde v únoru

Česká historická strategie Nebuchadnezzar vyjde v únoru

Budeme budovat města ve starověké Mezopotámii. Zkuste se přihlásit do betatestu

Zdroj: Nepos Games
20. 11. 2020
Název: Nebuchadnezzar Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 17. 2. 2021

Pokud Vortex čtete a sledujete pravidelně, o české historické budovatelské strategii Nebuchadnezzar určitě neslyšíte poprvé. Její autoři z malého nezávislého studia Nepos Games oznámili, že hra vyjde 17. února a při této příležitosti jsme se dočkali kromě jiného také nového traileru. Ten moc hezky demonstruje, na co se můžeme v této hře těšit. Vypravíme se do starověké Mezopotámie a budeme budovat města na způsob klasických izometrických strategií od studia Impressions Games, jako byl Caesar, Pharaoh, Zeus nebo Emperor.

I když Nebuchadnezzar umožňuje navrhovat a stavět vlastní monumenty, jak jsme už psali dříve, bude možné využít i předpřipravené šablony.

Tím však výčet novinek nekončí, známé také cenu. Nebuchadnezzar se bude prodávat za 20 eur a k dostání bude na Steamu i GOGu. Vývojáři také představili pár novinek a změn. I když Nebuchadnezzar umožňuje navrhovat a stavět vlastní monumenty, jak jsme už psali dříve, bude možné využít i předpřipravené šablony. Hra nově rozděluje obyvatelstvo na tři sociální třídy, přičemž každá má vlastní potřeby. Aby naše metropole vzkvétala, budeme potřebovat všechny tři.

Za pozornost rozhodně stojí i nový systém znečištění. Bude třeba dbát na to, aby se vaši obyvatele neutopili ve vlastním zbytcích. A naopak ocení, pokud jim jejich místo k životu nějak zkrášlíte, jak to známe z jiných budovatelských strategií. Autoři podle svých slov přepracovali také obchod a diplomacii. „Hráč musí udržovat dobré vztahy s okolními městy, aby dosáhl co nejlepších podmínek zahraničního obchodu,” popisují funkci Nepos Games.

V kampani se ujmete správy mnoha historických měst a vaším úkolem bude podle vývojářů zajistit produkci surovin a jejich logistiku od těžby a zemědělství až po finální výrobky sloužící obyvatelům. Budete optimalizovat chod města a vyhodnocovat možné problémy, abyste jim předešli. Těšit se můžete na kampaň s 16 historickými misemi, které podle Nepos Games pokrývají původní osídlování oblasti až po dobytí Babylonu Peršany v 6. století před naším letopočtem.

Každá mise se přitom věnuje jiné důležité historické etapě a hráč musí splnit několik úkolů včetně budování zmíněných monumentů. Záleží jen na vás, zda využijete předlohy, anebo si komplexní stavbu navrhnete a vytvoříte jen podle sebe. Pokud chcete, můžete mít díky editoru nad projektem velkou kontrolu. A nemusíte se přitom držet jen historie.

Pokud vás Nebuchadnezzar zaujal, měli byste vědět, že máte možnost se do 22. listopadu zkusit přihlásit do uzavřené bety.

Vývojáři slibují rovněž širokou podporu modifikací. Počítá se s nimi od základu, bude možné vytvářet vlastní budovy, zboží i celé mise a kampaně. Stejně tak je možné přidat další jazykové mutace. A když už je řeč o jazyku, sluší se dodat, že titul bude mít české rozhraní. Autoři přitom slibují, že Nebuchadnezzar je vhodný nejen pro dlouholeté veterány žánru budovatelských strategií, ale i úplné nováčky.

Pokud vás Nebuchadnezzar zaujal, měli byste vědět, že máte možnost se do 22. listopadu zkusit přihlásit do uzavřené bety. Autoři si z uchazečů vyberou vhodné kandidáty, jejichž zpětná vazba týmu pomůže s dalším laděním hry. Plná verze míří na Windows a Linux.

Studio Nepos Games bylo založeno v roce 2019 a tvoří jej dvojice vývojářů, kteří se dříve podíleli na hrách jako Broken Sword 5, Euro Truck Simulator 2 nebo American Truck Simulator. Nebuchadnezzara jsme vám poprvé představovali loni v listopadu a později přinesli textový rozhovor s jedním z autorů Josefem Hájíčkem. Pepa byl hostem i našeho vidcastu.

V posledních letech vychází poměrně dost budovatelských strategií, ale těch historických je o poznání méně. Málokterá přitom navíc sází na klasickou 2D estetiku à la Impressions jako právě Nebuchadnezzar. Další výjimkou je třeba remake Pharaoh, který má vyjít rovněž příští rok. Kromě něj jsme na Vortexz v uplynulých měsících psali o dalších historických budovatelských strategiích – Builders of Egypt, Viking City Builder, Manor Lords, Chinese City Constructor nebo Builders of China.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru