Vigor, Bohemia Interactive, Česká akce Vigor míří na konzole PS4 i PS5

Česká akce Vigor míří na konzole PS4 i PS5

Postapokalyptická střílečka bude brzy zdarma na Switchi a do konce roku na PlayStationu

Zdroj: Bohemia Interactive
31. 8. 2020
Název: Vigor Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr:
Datum vydání:
19. 8. 2019
8. 7. 2020 (Switch)
9. 12. 2020 (PlayStation 4, PlayStation 5)
18. 8. 2021 (Xbox Series S | X)
16. 5. 2024 (PC)

Multiplayerová akce Vigor od českého studia Bohemia Interactive se rozšiřuje na nové platformy. Po nedávné invazi na Switch se looter shooter z Brna už 25. listopadu objeví také na PlayStationu 4 a do konce roku vyjde rovněž na PlayStationu 5. Verze pro hybridní konzoli od Nintenda bude navíc počínaje 23. zářím ke stažení zdarma. Zatím je nutné investovat do bundlu s takzvaným Founder’s Packem za 499 korun.

Na další verze nás autoři lákají prostřednictvím nové upoutávky. Je rozhodně sympatické, že na PS5 se hned zkraje životního cyklu objeví původní česká hra. Navíc má šanci zaútočit na potenciální fanoušky ve chvíli, kdy ještě nebudou přesyceni širokou nabídkou podobných titulů. Na PS4 verzi se komunita podle vývojářů ptala od vydání hry pro Xbox One.

Vigor byl veřejnosti představen na E3 2018 a vyšel ještě téhož roku v létě v Preview programu na Xboxu. Verze pro Switch debutovala letos v červenci. Když pomineme potenciální port pro Xbox Series X, PC je poslední zásadní platformou, kde Vigor zatím chybí. Hráči to opakovaně zmiňují vždy, když se objeví v souvislosti se hrou nějaká novinka.

Vigor je postapokalyptická multiplayerová akce, která je situovaná do Norska. Hráči se utkávají na různých mapách v několika dostupných módech a mezi jednotlivými výpravami budují svůj přístřešek a chystají si zbraně do další akce. V zápasech na ně přitom číhají nejen další nepřátelé, ale jejich život ohrožuje také radiace. Do boje se můžete pustit sami i s přáteli.

Vývoj hry si můžete připomenout v naší starší reportáži.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru