Subsequence, Zoemi Games, Česká adventura Subsequence spojuje Half-Life a Syberii

Česká adventura Subsequence spojuje Half-Life a Syberii

Dílo jediného vývojáře se nebere vážně. S hlavní hrdinkou utečeme z podzemní laboratoře

Zdroj: Zoemi Games
20. 4. 2022
Název: Subsequence Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Český vývojář Jakub Pilař, který vystupuje pod hlavičkou svého jednočlenného studia Zoemi Games, představil veřejnosti po dlouhých letech vývoje svou adventuru Subsequence, kterou hodlá uvést v letošním roce. V tiskové zprávě ji popisuje jako dítě slavných titulů Half-Life a Syberia, jen s malinko nižšími prodeji, což nastavuje celkovou atmosféru kolem hry, která se nebere příliš vážně. „Nedělám si falešné naděje a nečekám hit, který zboří internet, ale věřím, že své publikum si hra najde,“ říká Jakub Pilař a doufá, že se hráči prostřednictvím Subsequence budou moci na chvíli vzdálit od světa kolem sebe a užijí si každý okamžik hraní.

Subsequence je 3D adventura, ve které se v rámci příběhu podíváte do podzemního výzkumného střediska. V kůži hlavní hrdinky Vicky budete muset nejprve přijít na to, co se v laboratořích vlastně stalo a následně se pokusit nezemřít tváří v tvář mnoha nástrahám. Skrývat se mohou v podstatě kdekoliv, třeba v hořící výtahové šachtě, zásobovacím tunelu, nebo na toaletě a jak už asi předpokládáte, budou mít podobu logických hádanek. Za tímto účelem bude nutné prozkoumávat jednotlivé lokace, nacházet důležité předměty a snažit se je vhodně zkombinovat nebo použít, což má být hlavní náplní celé hry. „Hráči zažijí chvíle napětí, ale zároveň bude vše okořeněno opatrně dávkovaným humorem,“ slibuje autor Subsequence a právě onen humor podtrhuje nejen v prvním teaseru, ale také v dalším popisu hry.

Jen pro jistotu, kdyby vám to nebylo zřejmé, je neradno chodit přes laserový paprsek, protože by vás mohl rozpůlit. Předměty budete hledat a používat, protože přesně to se s předměty dělá. Čekají vás také hluboké konverzace, bez možnosti průběh těchto konverzací ovlivnit. A budete nacházet i skryté sběratelské předměty, protože jsou skryté a slouží k odemčení… něčeho. Jakub Pilař ale mezi řádky také dodává, že hra bude plně hratelná i s gamepadem, i když alespoň prozatím míří pouze na Steam. Jediný člen Zoemi Games také dodává, že se projekt nerodil úplně snadno a rozprostřel se na dobu dlouhých sedmi let. Právě tehdy si Jakub začal poprvé hrát s enginem Unity a 3D modelovacím nástrojem Blender, aby v průběhu času, resp. získávání dalších zkušeností vývoj několikrát restartoval a neustále ho posouval. Třeba i díky tomu, že si koupil novou klávesnici a myš, jak sám vtipně dodává v tiskové zprávě.

Pokud vás Subsequence zaujala, můžete si hru už nyní přidat do seznamu přání na Steamu, případně ji sledovat na oficiálních stránkách, které slouží jako rozcestník pro další novinky. A nenechte se zmást tím, že jazyk webu nelze přepnout do češtiny – podle informací ze Steamu bude mít hra plnou českou lokalizaci, takže by hraní nemělo stát nic v cestě ani těm, kdo jinými jazyky nevládnou.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru