CEO společnosti Tripwire John Gibson rezignoval

CEO společnosti Tripwire John Gibson rezignoval

Důvodem byla kontroverze, kterou vyvolal jeho tweet o podpoře zákonů o interrupcích

Zdroj: Tripwire Interactive
7. 9. 2021

Už v průběhu víkendu se kolem společnosti Tripwire Interactive rozběhla nepříjemná kauza, kterou rozpoutal v tuto chvíli již bývalý CEO John Gibson. Na svém Twitteru vyjádřil podporu soudnímu rozhodnutí alespoň prozatím nezrušit zákon ve státě Texas, který zakazuje vykonání interrupce po 6 týdnech těhotenství. Zákon se opírá o to, že po této době je již možné monitorovat srdeční aktivitu vznikajícího plodu, kritika ovšem poukazuje na to, že ve zmiňovaných šesti týdnech ještě žena ani nemusí vědět, že vůbec otěhotněla. Ať ale bude finální rozhodnutí jakékoliv, Gibson se postavil na stranu aktuálního soudního verdiktu a v podstatě obratem se na něj, jeho společnost i studia, jejichž hry Tripwire Interactive vydává sesypala ostrá kritika. Východiskem tak byla pouze rezignace a snaha o distancování zbytku společnosti od Gibsonova politického či společenského postoje.

„Jsem hrdý na verdikt Nejvyššího soudu, který potvrdil texaský zákon zakazující interrupci dětí, kterým již tepe srdce. Coby vývojář se k politice často nevyjadřuji, ale kvůli tolika hlasům znějících z druhé strany barikády cítím potřebu vystoupit jako vývojář podporující život,“ zněla Gibsonova slova, která po několika dnech vedla až k rezignaci na post ředitele. Tu oznámila společnost Tripwire Interactive v krátkém prohlášení, v němž zaznělo i jméno dočasného ředitele, kterým se stal viceprezident a jeden za zakladatelů firmy Alan Wilson.

Wilson je se společností od samého začátku a dnešní prohlášení uvádí, že díky porozumění firemní kultuře a kreativním procesům nepochybně provede Tripwire Interactive těžkým obdobím.

„Komentáře Johna Gibsona vyjadřují jeho vlastní názor a neodrážejí postoj Tripwire Interactive. Jeho komentáře nerespektují hodnoty celého našeho týmu, našich partnerů a velké části naší širší komunity,“ napsali zástupci společnosti. Dále se hluboce omluvili za celý incident a svou jednotu dokazují právě oním odhodláním přijmout rychlá opatření a snahou celou situaci zlepšit. Nástup Alana Wilsona je okamžitý, i když s ohledem na výše uvedené pouze dočasný. Wilson je se společností od samého začátku a dnešní prohlášení uvádí, že díky porozumění firemní kultuře a kreativním procesům nepochybně provede Tripwire Interactive těžkým obdobím a dočká se maximální podpory ostatních manažerů a vedoucích pracovníků. Do změn ve společnosti pak budou zapojeni i řadoví zaměstnanci, pro které navíc vedení Tripwire Interactive chystá debatu, která proběhne na radnici města Roswell, kde společnost sídlí.

Dáme-li stranou možná až přehnanou, byť americkým pohledem pochopitelnou snahu distancovat se od názoru, který nerezonuje u většiny, společnost ohrožovalo také velmi rychlé ochlazení vztahů s dalšími vývojáři, s nimiž spolupracoval Tripwire na vydání jednotlivých her. Přetrhání svazků pro budoucí spolupráci tak oznámilo například menší studio Shipwright, které pomáhalo s vývojem her Maneater nebo Chivalry II. Zástupci studia dali na srozuměnou, že ukončují veškeré aktivní kontrakty a nebudou mít zájem uzavírat jakékoliv další. Podobně, byť ne tak definitivně, se zachovalo také studio Torn Banner, autoři zmiňovaného Chivalry II, které se od výroků Johna Gibsona distancovali s poznámkou, že strojí na straně žen a jejich práv, nicméně se zdá, že vyčkávají na vývoj celé kauzy a svazky s Tripwire kvůli jednomu tweetu přetrhávat nechtějí. Kritika nicméně zaznívala i z řad jednotlivců, veteránů herního odvětví, jakým je například Cliff Bleszinski. Ten v odpovědi na Gibsonův tweet stroze uvedl, že nyní ho už může přestat sledovat.

John Gibson se k vývoji kauzy nevyjádřil.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru