Cyberpunk 2077, CD Projekt, CDPR najal autory modifikací na pomoc se Cyberpunkem

CDPR najal autory modifikací na pomoc se Cyberpunkem

Budou pracovat na opravách i podpoře modů. Za sebou mají skvělý nástroj Wolvenkit

Zdroj: CD Projekt RED
31. 8. 2021
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Ačkoliv vývojáři z CD Projektu RED nepřestali usilovně pracovat na opravách Cyberpunku 2077 a prvních DLC, hra se stále nenachází v bezvadném stavu a zdá se, jako by zájem o titul pomalu vyšuměl. Pravděpodobně jej opět vybudí velká příběhová rozšíření, která však s největší pravděpodobností dorazí až po next-gen updatu, jenž by mohl stav hry vylepšit a připravit půdu pro další, pokud možno bezproblémové období, než polské studio oznámí nový projekt a pozornost se přesune k němu. Do této chvíle ale nepochybně ještě zbývá dlouhá doba, takže vývojáři hledají další způsoby, jak osvěžit celkovou atmosféru a udělat něco, co by mohli stále spíše zklamaní fanoušci ocenit. Jedním z těchto kroků má být přijetí známých autorů velkých modifikací do Zaklínače i Cyberpunku 2077, kteří se připojí k hlavnímu týmu a budou se rovněž starat o opravy, stejně jako o vylepšování celkového zážitku a rozšířené podpoře dalších modifikací.

S informací přišli sami autoři modifikací, vystupující pod přezdívkami Traderain, Blumster, Nightmarea a rfuzzo. Pokud se o mody zajímáte a hrajete Zaklínače 3 nebo právě Cyberpunk 2077, na jejich nástroj Wolvenkit jste už museli narazit. Patří k nejoblíbenějším, pokud je třeba editovat soubory hry, případně přidávat úplně nové, a to bez nutnosti rozbalovat příslušné archivy, což šetří nejen diskový prostor, ale pochopitelně i čas. Dalším jejich oblíbeným nástrojem je Redscript, který kompiluje skripty a umožňuje dalším autorům vytvářet vlastní questy či herní události spojováním animací, modelů, funkcí i částí designu herního světa a jeho logiky. Nejde o uživatelsky přívětivé nástroje a využít je mohou opravdu jen ti, kteří jim rozumí, což ale z druhé strany zapůsobilo na CD Projekt RED a není důvod nabídku nepodat. Takto zapálení fanoušci vybaveni patřičnou sadou schopností a zkušeností navíc bývají velmi dobře obeznámení s tím, jak daná hra funguje, takže i zapojení do týmu nebývá příliš složité.

Jsme opravdu nadšení a doufáme, že pomůžeme s posunem hry na novou úroveň,“ říkají autoři modifikací a nově zaměstnanci CD Projektu RED ve svém krátkém vzkazu.

Autoři modifikací na svém Discordu dále odhalili, že spolupráce už má pevné obrysy a v tuto chvíli začínají pracovat na několika projektech týkajících se vývojářského pozadí Cyberpunku 2077. „Jsme opravdu nadšení a doufáme, že pomůžeme s posunem hry na novou úroveň,“ říkají ve svém krátkém vzkazu, pod kterým se sešly stovky pozitivních reakcí. Je přitom vcelku pravděpodobné, že se zmiňované nástroje mohou stát součástí oficiálního balíku přímo od vývojářů, případně dojde k propojení s již existujícími nástroji CD Projektu RED, ke kterým se později mohou další tvůrci modifikací dostat. Výhodou pro ně je, že nově přijatí zaměstnanci studia mohou sloužit jako potřebná spojka s okolním světem a předkládat svému novému zaměstnavateli návrhy, zrcadlící se v potřebách komunity, ke které ještě do včerejšího dne patřili. Nic konkrétního ale zatím není na stole a je otázkou, nakolik bude chtít polská společnost nábor čtyř nových lidí komentovat, případně se inspirovat jejich předchozí prací a implementovat některé z vylepšení od fanoušků.

Není totiž tajemstvím, že na portálech sdružujících modifikace se v podstatě neustále objevují nejrůznější mody s úpravami umělé inteligence, chování obyvatel Night City, zbraní či perky a s patřičným zásahem se tak může stát ze Cyberpunku 2077 úplně jiná hra. Naposledy vzbudil rozruch Full Rebalance Megamod, který už je kompatibilní s aktuální verzí hry po nedávném updatu. Jeho autor navíc říká, že se nesnažil nic zásadního měnit a defacto jen opravoval chyby, které ve hře jsou a zasahoval do míst, odkud se vytrácí logika, jako je například popis účinnosti výstřelu do hlavy protivníka, cena vozidel nebo limit na granáty v inventáři. Zdá se totiž, že podobných přešlapů je ve hře opravdu hodně a čtyři páry čerstvých očí a rukou budou nepochybně ku prospěchu věci.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru