Cyberpunk 2077, CD Projekt, CD Projektu uniklo interní video s bugy v Cyberpunku

CD Projektu uniklo interní video s bugy v Cyberpunku

Mohlo posloužit coby vtip jako v případě Zaklínače 3. Teď ale zřejmě přitíží v soudní bitvě

Zdroj: CD Projekt RED
7. 6. 2021
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Na konci minulého týdne jsme vás informovali, že patrně už v březnu mohli zájemci ochotní zaplatit 10 000 dolarů získat přístup k ukradeným datům společnosti CD Projekt. Hackerská skupina HelloKitty tak pustila do světa zdrojové kódy několika her společnosti, včetně Zaklínače 3 a Cyberpunku 2077, spolu s daty týkající se RedEnginu a dalších citlivých materiálů. S největší pravděpodobností mezi ně bylo zahrnuto také interní video, zachycující myriádu bugů a glitchů z nejrůznějších fází vývoje Cyberpunku 2077, kterým se ale fanoušci nesmějí jako těm, jimiž se v naprosto odlišné situaci pochlubil CD Projekt například u Zaklínače 3.

Video se mělo poprvé objevit na nechvalně proslulém 4Chanu, odkud se velmi rychle rozšířilo na ostatní diskuzní portály. Přehledně je únik shrnutý na Redditu, byť odkazy na jednotlivá videa přestávají být v souvislosti se zásahy CD Projektu funkční. Nejdelší video má nést označení Cyber ElBuggado 2020 – i když tuto informaci nelze s určitostí potvrdit – a podle původního úniku na něm má být zachycena hra několik měsíců před svým vydáním. Faktem zůstává, že video není jen sestříhané z jednotlivých chyb, aby mohlo být považováno za součást práce testovacího oddělení, ale je editováno a doplněno o nejrůznější odkazy na jiné rozbité hry a nápisy. Na druhou stranu se ale nezdá, že by šlo jen o fanouškovskou kompilaci, vzhledem k velkému množství záběrů z editorů a vývojářského prostředí, takže patrně z CD Projektu skutečně pochází.

Dalo se očekávat, že kdyby launch proběhl bez problémů a hra byla podobných chyb prostá, vývojáři by hráčům umožnili s úsměvem nahlédnout do zákulisí a představit jim, jak náročné je dát videohru dohromady.

Vyjmenovávat, co všechno ElBuggado zachycuje, je zbytečné, pokud jste Cyberpunk 2077 krátce po vydání sami hráli. Chyby se týkají animací, kolizí, textur, jízdního modelu, fyziky obecně i fungování světa a po všech podobných kompilacích od fanoušků už vlastně ani nepůsobí vtipně. Přitom by se dalo očekávat, že kdyby launch proběhl bez problémů a hra byla podobných chyb prostá, vývojáři by hráčům umožnili s úsměvem nahlédnout do zákulisí a představit jim, jak náročné je dát videohru dohromady. Ostatně, nebyli by jediní, kdo tak v minulosti učinil, jako tomu bylo například během konference PAX WEST 2017, kdy CD Projekt oficiálně sdílel montáž glitchů ze Zaklínače 3.

Případ Cyberpunku 2077 je ale značně odlišný, a pokud se prokáže autenticita záběrů, mohou posloužit jako zbraň pro investory, kteří se rozhodli CD Projekt žalovat. Šlo by o důkaz, že hra skutečně nebyla v dobrém technickém stavu už nějaký čas před vydáním, bez ohledu na to, že vedení společnosti problémy bagatelizovalo a podle skupiny investorů podvedlo zákazníky, na nichž se neoprávněně obohatilo. Na druhou stranu ale nelze zcela ignorovat fakt, že ve spoustě záběrů se hra nachází ve velmi rozpracované fázi, nikoliv v podobě odpovídající několika měsícům před vydáním, a tak by bylo předčasné činit z něj jakékoliv zlé závěry. Každému je jasné, že podobné chyby jsou součástí jakéhokoliv herního projektu a vývojáři mnohdy podobná videa dělají jen proto, aby se mohli zasmát a zároveň zhodnotit, jakou cestu ušli.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru